Днями до ЛНТУ завітали ТОПові особи Волині: високопрофесійні юристи, нотаріуси, психологи, очільники судів, аби обговорити актуальну у сьогоденні тему медіації та окреслити шляхи співпраці із науковцями у напрямку реалізації перспективних ініціатив.

МедіаціяМедіація

Привітала гостей заходу ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона наголосила на актуальності обраної для обговорення теми: «Конфлікти та спори: юридичні та психологічні аспекти». Ірина Вахович підкреслила, що ЛНТУ завжди відкритий для спілкування із фахівцями своєї справи, для того, аби спільними зусиллями розвивати науку, суспільство та прогресивні ідеї.

«Я вам бажаю, щоб ви насолодилися спілкуванням, щоб це була ваша нова площадка для діалогу. Наш університет завжди відкритий для нових ініціатив. Тому бажаю усім натхнення і гарних результатів сьогоднішньої зустрічі», - зауважила ректор.

МедіаціяМедіаціяМедіаціяМедіація

Із вітальним словом виступила перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук: «Ми завжди відкриті  для спілкування і раді зустрічам із поважними гостями, які задають темп розвитку. Без судової практики ніяка сфера не може існувати і розвиватися, без діалогу ми не можемо повноцінно функціонувати, тим більше, коли з’явилося таке визначення як медіація. В ЛНТУ ми затвердили відповідне положення і говоримо про медіацію в сфері психології. Однак сьогодні тут присутні спеціалісти юридичного напряму і ми зможемо говорити про медіацію у сфері права. Вдячна за те, що ви тут і за те, що ви відкриті».

МедіаціяМедіаціяМедіація

Представила учасників круглого столу і відкрила завісу нового проекту доцент кафедри права ЛНТУ та очільниця юридичної клініки «Veritas» Олександра Філюк. За її словами, на сьогодні питання вирішення конфліктів постає гостро і результативність такої діяльності все більше залежить від розвитку медіації. Олександра Філюк додає, що у цьому контексті, на базі ЛНТУ готується до створення центр підготовки професійних медіаторів, така собі колаборація психології і права. Тож такий напрям фахівці ЛНТУ прагнуть започаткувати уже невдовзі і працювати над його розвитком.

МедіаціяМедіаціяМедіаціяМедіація

Співіцініаторкою нового проекту та круглого столу стала психолог та керівниця тренінг-центру EGO Дарина Самолюк. Вона наголосила на важливості зміни суспільства та зміни усвідомлення теми конфліктів, а відтак, потреби розвивати напрям медіації.

«Для мене сьогоднішній захід і тенденція, яка відбувається - надія на результативне вирішення конфліктів. Ми не говоримо, що конфлікти - це погано, бо у час, в який ми живемо, ми думаємо про ефективність вирішення конфліктів, результат та часові рамки. Конфлікт - це завжди добре, бо це індикатор того, що відносини живі, що є інтерес сторін. Однак, питання в тому, наскільки ми вміємо та наскільки суспільство готове ефективно вирішувати конфлікти, наскільки люди націлені на результат, а не на процес просто викидання емоцій. Чим відрізняється сварка від конфлікту? Прагненням результату, а не просто бажанням скинути напругу. З конфліктами в психологічній сфері я працюю більше 3 років і можу сказати, що у нас немає культури вирішення конфліктів. Є закони, набір технік та інструментів , але немає сприйняття… Я - за філософію, розуміння, усвідомлення та емоційний інтелект, який повинен стояти за конфліктом. Техніка і комунікація повинні на чомусь базуватись і це - емоційний інтелект та розуміння аспекту особистої відповідальності, психологічний зміст, розуміння гідності і самоцінності, усвідомлення потреб. Цей симбіоз дає соціальну якість. Тому я вболіваю за зміну соціуму та суспільства, бо ми йдемо до європейського рівня розуміння прав і гідності. Я натхненна цією темою», - ділиться психолог.

МедіаціяМедіаціяМедіаціяМедіація

До обговорення теми долучилися: голова Луцького міськрайонного суду Пахолюк Анатолій Михайлович; Начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Волинський області Коцирій Наталія Володимирівна; суддя Господарського суду Дем’як Валентина Миколаївна; юрисконсульт Волинської торгово-промислової палати Інна Войло; заступник начальника відділу сприяння підприємництву та ЗЕД Юлія Олімпіюк; керівник компанії «WEST AUTO HUB» Юлія Риковська; директор Луцького міського молодіжного центру Юрій Семчук; Адвокатське бюро «Крючкова» Крючкова Олена Богданівна; нотаріус Тетяна Валянська та засновниця українського бренду одягу «OLEKSANDRA ZABIIAKA», власниця бутіку нішевої парфумерії «Sillage» Олександра Забіяка.

МедіаціяМедіаціяМедіаціяМедіація

Учасники круглого столу подискутували щодо конфліктів в суспільному житті, які актуальні наразі, та перспектив ефективного вирішення у професійних сферах, а також поговорили про застосування медіації у сфері вирішенні спорів та конфліктів.

МедіаціяМедіаціяМедіаціяМедіація

Зазначимо, що медіація – це вид альтернативного врегулювання суперечок, метод вирішення суперечок із залученням посередника (медіатора),  який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.

На відміну від формального судового чи господарського процесу, під час медіації сторони доходять згоди самі — медіатор не приймає рішення за них.