Кошики, писанки та вінки: у Луцькому НТУ великодній ярмарок

Луцький НТУ сьогодні по-справжньому вбрався у святковий настрій. До великодніх свят тут готувалися особливо наполегливо, а до процесу підготовки були залучені і студенти і викладачі. Результатом спільної роботи є благодійна виставка-ярмарок, на якій можна порозглядати та придбати будь-які святкові атрибути: і весняні віночки, і текстильні вироби, писанки і декоровані кошики, та навіть розпис на склі.

Передувала такій красі клопітка робота студентів 1-3 курсів кафедри дизайну та графіки, а також студентів і їхніх керівників з Технічного фахового коледжу ЛНТУ.

«Наші студенти, зокрема, представили віночки, декоративні композиції, виконані під керівництвом Наталії Градиської. Оскільки вона дизайнер одягу, тому і віночки сьогодні ми бачимо не традиційні, а відрізняються вони за використаними матеріалами. Особливо хочу відзначити цікавий дизайнерський підхід студентів щодо опрацювання матеріалів та подачі ідеї», - розповідає заступник декана факультету архітектури, будівництва та дизайну Ольга Приступа.

Вона також зазначає, що студенти зробили писанки, які навчалися виконувати напередодні на майстер-класі. Виконані вони у різній складності, різної тематики та з використанням різної символіки. Особливої уваги заслуговують роботи у декоративному розписі на склі на великодню тематику, їх виконували студенти першого курсу, в контексті графічних технік в дизайні такої навчальної дисципліни.

Студенти і викладачі Технічного коледжу ЛНТУ продемонстрували великодні композиції, які вони навчаються робити в рамках спеціальності «Флористика», а також текстильні вироби та вироби із художньою вишивкою.

Цікавою композицією є і журавлики, виконані студентами ЛНТУ у стилі оригамі. Це, зазначає Ольга Приступа, весняна декоративна композиція, яка символізує натхнення, політ ідей та творчих думок. Побачити її можна буде в університеті впродовж усього святкового періоду.

Своєю чергою, декан ФАБД Олександр Андрійчук зазначає, що подібні заходи дозволяють продемонструвати те, що в ЛНТУ студенти навчаються не лише на складних технічних та інженерних напрямках, але й активно долучаються до творчих ініціатив і показують власні таланти.

«У Луцькому НТУ та на факультеті архітектури будівництва та дизайну, зокрема,  студенти навчаються не тільки на інженерних складних спеціальностях, але також на одних з найбільш творчих у нашому ЗВО, і впоза навчальний час молодь зробила таку виставку та показала свою майстерність», - додає декан.

Проректор з НПР та партнерства Надія Ковальчук також придбала для себе і для рідних кілька великодніх виробів і закликала колег та молодь долучатися до акції: «Сьогодні на усі 100% святковий настрій і більшою мірою його передали студенти. В душі уже відчувається передвеликодній настрій добра та радості. Якби мала змогу, то купила б усі вироби, які  були представлені і кафедрою дизайну ЛНТУ і Технічним коледжем. Я завжди захоплююсь тими можливостями і тими вміннями студентів-митців, які вміють творити, інколи витворяти і створювати позитивний настрій. Водночас, символічно, що сьогодні ми вітаємо дизайнерів із професійним святом. Тому їм хочу щиро побажати цікавих ідей, невпинного креативу та натхнення».

Варто зазначити, що кошти, виручені на ярмарку, будуть спрямовані на благодійність.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Фото-Михайло Огроднічий