Перейти до основного вмісту

27 жовтня 2023 року відбувся масштабний міжнародний арт-форум «Космогонія. Мистецтво. Ноосфера. Екологія» у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. 

Дизайн

Здобувачі та викладачі кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ слухали, як митці та науковці з Києва, Харкова, Вінниці, Миколаєва, Луцька та Мадриду ділилися своїми думками, дослідженнями, проєктами щодо складних взаємодій Мистецтва, Людини та Всесвіту. Учасники говорили про метафізичні та космогонічні сенси у живописних творах та презентували дизайнерські проєкти, які дозволяють вести діалог з Природою, усвідомлюючи себе невід’ємною частиною Ноосфери, здатною впливати на формування майбутнього планети.

Усвідомлення екологічних проблем та роль мистецтва у їх розв’язанні, шляхи формування екологічної свідомості та розвиток сталості у контексті Ноосфери Рефлексій, можливості використання творчості для рішення глобальних проблем людства: ці та багато інших важливих аспектів були розглянуті у рамках заходу. 

Дизайн

З доповіддю на арт-форумі виступила кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ Наталія Скляренко. Її доповідь «Живі візуальні комунікації: синтез екології та дизайну у контексті сталого розвитку» розкриває безмежні можливості інтеграції природних елементів у візуально-комунікативні дизайн-системи. Дослідниця доводить, що природні об’єкти є джерелом натхнення та можуть бути використані в якості моделі у різних сферах життєдіяльності людства, демонструючи синтез науки, мистецтва, екології та дизайну.  

ДизайнДизайнДизайнДизайн


Усі присутні також мали можливість спостерігати за реалізацією проєкту світового рівня «Космогонія», що поєднує у собі мистецтво, філософію, цифрові технології та наукові дослідження. 

ДизайнДизайн


На арт-форумі випала унікальна нагода поспілкуватись із українським художником Петром Антипом, який із листопада 2022 року створює величезну картину «Космогонія», площею 2000 м2, що стане найбільшою у світі. 

ДизайнДизайн


Живописний твір викладача кафедри архітектури та дизайну Руслана Чугая також пройшов відбір у відкритому конкурсі на участь в арт-проєкті «Космогонія сенсів». Робота «Вихор сенсорів та сенсу» експонується у залах Музею Сучасного Українського Мистецтва Корсаків. Вона виконана на полотні акрилом і складається з шести модулів 60х50 см, що утворюють цілісну площину розміром 120х150 см. Студентам було цікаво почути концепт безпосередньо від Руслана Чугая, який розкрив авторське бачення сенсорної взаємодії людини із космосом.

ДизайнДизайн


Музей сучасного українського мистецтва Корсаків – це новаторська потужна локація у Луцьку, що постійно розвивається, щоразу змінюючи експозиції, тематику, концепції проєктування виставкового простору та мислення людей. 

Дизайн


Усі представлені доповіді, візуальні матеріали, мистецькі твори у численних музейних експозиціях стали чудовим матеріалом для пошуку нових концепцій та ідей для студентів-дизайнерів ОП «Графічний дизайн» та ОП «Дизайн», які відвідали арт-форум.

Поліграфічні видання Музею Сучасного Українського Мистецтва Корсаків – путівники, листівки, буклети, авторські каталоги, монографії, книги – вирізняються як мистецьким оформленням, так і актуальною змістовністю. Завідувач кафедри Оксана Пасічник відзначила важливість такої дизайнерської літератури як неодмінної складової у професійній теоретичній підготовці здобувачів.

Студенти на згадку про арт-форум отримали квитки з можливістю 3D-туру «Генези сучасного українського мистецтва» експозицією МСУМК.

Дизайн

Щира вдячність організаторам арт-форуму, куратору проєкту «Космогонія», фундатору Музею сучасного мистецтва Корсаків – Віктору Корсаку та його команді за унікальну бути причетними до процесу творення сучасного українського мистецтва! 

Наталія СКЛЯРЕНКО,

кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри архітектури та дизайну 

Ольга ПРИСТУПА,

заступник декана ФАБД з молодіжної політики та профорієнтації