Перейти до основного вмісту

14 липня для студентів ОП «Комп’ютерна інженерія» та ОП «Кібербезпека» про Екосистему «MRIYA» та як кіберполіція закликає до боротьби з ворогом у медіапросторі, розповів інспектор відділу протидії кіберзлочинам Департаменту кіберполіції Національної поліції України у Волинській області Андрій Марицький.

Завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки професор Наталія Чернящук наголосила, що співпраця з Департаментом кіберполіції Національної поліції України у Волинській області  у сфері інформаційної, наукової, технічної та навчальної діяльності відбувається вже 3 роки. Кращі студенти проходять стажування на базі Департаменту Кібепроліції НПУ та беруть участь у надважливих для держави проектах.

«Об’єднуючи зусилля з Департаментом кіберполіції, ми налагоджуємо підготовку за високими міжнародними стандартами фахівців з кібербезпеки. Для протидії російським окупантам на інформаційному фронті, Кіберполіція спільно з волонтерами створили низку ресурсів, об’єднаних в екосистему «MRIYA». Наразі це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. Кількість підписників проекту вже більше 215 тисяч і долучитися до кібервійська може кожен охочий. Це новий поштовх та можливість готувати таких спеціалістів, яких вимагають сучасні умови та небезпеки», – зазначає Наталія Чернящук.

кібербезпека

Гарант ОП «Кібербезпека» доц. Сергій Костючко додає: «Ми посилюємо підготовку наших студентів, а це, своєю чергою, сприяє формуванню безпечного кіберсередовища нашої держави, тому що найголовніша українська мрія – перемогти ворога. Розробники та ідейні натхненники «МРІЯ» з Кіберполіції України, а також велика кількість небайдужих громадян перетворили проект MRIYA у сильну ініціативу протидії російським окупантам в медіа-просторі».

Андрій Марицький розповів про роботу кіберполіції у сфері протидії кіберзлочинності, завчасного інформування населення про появу нових кіберзлочинців, впровадження програмних засобів для систематизації кіберінцидентів, детально зупинився у розповідях про екосистему «МРІЯ», що створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів.

кібербезпека

Ключова ідея проекту була втілена у порталі stopdrugs який об’єднав проактивних громадян у напрямку боротьби з телеграм-каналами, що забезпечували продаж та розповсюдження наркотиків в мережі Інтернет. Переосмислення проекту відбулося через декілька днів після відкритого вторгнення 24.02.2022 російських військ на територію України. Стало зрозуміло, що війна розв’язана проти України здійснюється, у тому числі, у медіа просторі.

кібербезпека

Необхідність підтримки наших військових, простих громадян, а також протидія кремлівським медіа-пропагандистам та поширення правдивої інформації в мережі були критично необхідними. Тому бот stopdrugs було переформатовано та розгорнуто роботу на протидію фейковим та проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

Департаментом кіберполіції створено та підтримується проект «МРІЯ» StopRussiaChannel (https://t.me/stoprussiachannel), який обʼєднує небайдужих громадян у напрямку протидії дезінформації, а також російській пропаганді у мережі Інтернет.

На сьогодні, у проекту є офіційний сайт, а також декілька окремих ініціатив:

– https://mriya.social (офіційний сайт проекту);

– https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування;

– @stopdrugsbot (бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами);

– https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, коллаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію).

кібербезпека

Бот «StopRussia | MRIYA»

Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються нашими модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. Зібрано найбільшу кількість антиукрахнських ресурсів та профілів – більше 50 тис.

У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» – кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта. Вам буде надано випадкове посилання, а також текст скарги, які постійно змінюються. Не будьте байдужими – кожна скарга наближає нас до перемоги!

кібербезпека

Канал «StopRussia | MRIYA»

Спільнота небайдужих українців, котрі блокують та протидіють російській агресії в Інтернеті. Канал – це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні.

кібербезпека

Бот «Народний месник»

В даний чат-бот надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси, котрі в подальшому опрацьовуються модераторами боту та документуються як і органом Національної поліції України, так і передаються іншим правоохоронним органам на відпрацювання.

кібербезпека

Нещодавно, також було додано одну категорію про присутність камер зовнішнього відеоспостереження, де перебувають окупанти.

Сервіс «MRIYA Automatic»

Безкоштовний автоматизований сервіс для боротьби з російською пропагандою. Розробниками якого являються Banwar та QlixerSocial.

MRIYA Automatic працює в хмарі, не використовує ваш браузер, і не вимагає від вас включеного та активного браузера комп'ютера чи смартфону.

кібербезпека

Гра «Котяцький драйв»

Протягом насичених місяців війни, ми розуміли, що людям потрібно відволікатися, як від завдань у кібер-світі, так і від новин. Тому була розроблена благодійна гра «Котяцький драйв», де котики-військові, бійці територіальної оборони та поліцейські звільняють рідну землю від рашистської навали.

кібербезпека

Котяцький драйв – це драйвова гра-клікер. Приєднуйся до наших котиків ЗСУ, ТРО та кіберполіції, клікай, щоб відбити навалу орків, та перемагай у цій війні. Дану гру можливо завантажити GooglePlay та for PC.

Віртуальні бої проходять на відомих локаціях: Чорнобаївка, Гостомель та крейсері «москва». Також у грі ти маєш здолати лідерів орків, таких як «дон», вусатий тарган і міністр непотрібних справ росії. Гра безкоштовна та не містить реклами.

MRIYA об’єднує під одним ім’ям всі напрямки нашої діяльності, особливо створених під час війни!

кібербезпека

 

Проф. Наталія Чернящук,

завідувач кафедри КІ та КБ