Перейти до основного вмісту

30 січня 2024 року у змішаній формі проведений круглий стіл, метою якого було визначення проблем та налагодження співпраці з ціллю вдосконалення підготовки працівників для галузі легкої промисловості.

У заході взяли участь представники підприємств галузі, служби зайнятості, навчальних закладів, управління освіти і науки Волинської ОДА, НМЦ ПТО у Волинській області, донори.

Модератором заходу був Петро Гоцалюк, експерт з регіонального розвитку, керівник Волинської обласної ГО «Асоціація регіонального розвитку».

ТЛП ТЛП


Зі вступним словом виступила начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Наталія Матвіюк, яка наголосила на важливості співпраці бізнесу і закладів освіти з метою забезпечення якісної підготовки кваліфікованих кадрів.

У своєму виступі Олена Очеретна, засновник та генеральний директор JASMINE, презентувала підприємство, яке очолює. Вона окреслила чіткий план дій щодо необмежених можливостей зростання легкої промисловості Волині. На думку представника підприємств галузі саме ця галузь може стати основою розвитку економіки регіону. Проте, сьогодні на підприємствах існує гостра потреба у кваліфікованих кадрах.

ТЛП ТЛП ТЛП ТЛП


Також в обговоренні потреб регіону взяв участь Микола Жичук, директор з маркетингу креативної агенції PaRtyzan. Він на конкретних прикладах продемонстрував, як можна ефективно провести комунікативну кампанію з популяризації професій галузі.

ТЛП ТЛП


На заході в онлайн режимі завідувач кафедри технологій легкої промисловості Луцького національного технічного університету Людмила Назарчук представила освітні програми першого (бакалаврського) (ОП «Фешн-індустрія» та ОП «Технології легкої промисловості») та другого (магістерського) (ОП «Технології та дизайн у модній індустрії») рівнів вищої освіти, що реалізуються в університеті. В ході доповіді були окреслені шляхи ефективної співпраці з підприємствами та закладами освіти в напрямах:

- профорієнтаційної роботи з метою популяризації професій галузі;

- особливостей підготовки здобувачів вищої освіти;

- та проектної діяльності.

Також були присутні і представники кафедри та гаранти усіх освітніх програм: д.т.н., проф. Микола Рябчиков (гарант ОП «Технології та дизайн у модній індустрії»), д.т.н., доц. Тетяна Головенко (гарант ОП «Фешн-індустрія»), к.т.н., доц. Оксана Ткачук, к.т.н., доц. Олександр Шовкомуд та здобувач освіти четвертого року навчання спеціальності 182 Технології легкої промисловості ОП «Технології легкої промисловості» Оксана Каган.

ТЛП ТЛП


До заходу в онлайн режимі долучився голова правління Агенції Сталого Розвитку АСТАР Олег Демчук, який побажав успіху у налагодженні партнерства між роботодавцями галузі легкої промисловості та навчальними закладами з метою реалізації спільних освітніх та грантових проектів.

ТЛП

ТЛП


У ході зустрічі в онлайн та офлайн форматі відбулася жвава дискусія щодо існуючих та потенційних проблем, були намічені спільні цілі та можливості для співпраці між роботодавцями та закладами освіти, а також взяті до уваги пропозиції щодо фінансування від донорів.

Кафедра ТЛП