Кафедра агрономії спільно з Поліською дослідною станцією ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» провели круглий стіл та обговорили сучасний стан ґрунтів, проблеми проведення моніторингових досліджень у воєнний час, а також перспективи подальшої співпраці.

Агрономія

У зв’язку із масштабними військовими діями в нашій державі уже постають проблеми, що вимагатимуть негайного вирішення, закцентував увагу слухачів доц. Микола Зінчук, завідувач кафедри агрономії. Станом на сьогодні зафіксовано забруднення паливно-мастильними матеріалами та залишками від вибухів і пожеж. Усе це спричиняє порушення структури ґрунту, витіснення з нього кисню та зміну водного режиму, що робить його не придатними для ведення сільського господарства. Тому проведення моніторингу стану ґрунтового покриву і пошук шляхів його покращення є меседж номер один на сьогодні.

АгрономіяАгрономія

Директор Поліської дослідної станції ННЦ ІГА, Володимир Гаврилюк наголосив, що проблема обстеження ґрунтів не є новою проблемою, адже даній процедурі не приділялась належна увага роками, а актуальність даних, які на сьогодні є у доступі для наукових установ, уже втратили актуальність.

АгрономіяАгрономія

Окрім моніторингових досліджень, важливо також провести моделювання впливу агрозаходів, які забезпечать відновлення родючого шару аби покращити кореневе живлення рослин, оптимізувати їх ріст та розвиток в умовах повоєнного часу.

Лише спільними зусиллями можна досягнути поставлених цілей для повноцінного життя вільної та незламної нації!

Кафедра агрономії