Фахівці економічного, соціального, громадського спрямувань об’єдналися за круглим столом, аби обговорити соціальне забезпечення потреб ВПО у Волинській області в умовах воєнного стану, обмінятися цінним досвідом та знайти вирішення актуальних завдань у сьогоденні.

Організаторами заходу виступили кафедра міжнародних економічних відносин та кафедра соціогуманітарних технологій ЛНТУ. Модератором круглого столу стала доцент кафедри МЕВ та представник ГО «Європейський вектор Волині» Оксана Урбан.

Круглий стілКруглий стілКруглий стіл

Вона привітала гостей у стінах ЛНТУ, представила учасників круглого столу та зазначила, що захід відбувається в рамках реалізації мікропроекту ГО «Європейський вектор Волині» «Гендерні аспекти гуманітарної допомоги для представників громад Волині з великою концентрацією ВПО», як субгранту в рамках проекту «Розвиток потенціалу ОГС та ініціативних груп у регіонах України з високою концентрацією ВПО» щодо впровадження гендерних питань у гуманітарній діяльності (GiHA) в партнерстві з Бюро гендерних стратегій та бюджетування за підтримки Українського гуманітарного фонду ООН.

Круглий стілКруглий стіл

Розпочався захід зі слів першого проректора ЛНТУ Надії Ковальчук: «Сьогодні ми маємо одразу дві нагоди для зустрічі – проведення круглого столу та відзначення Дня української писемності та мови. Україна одна із небагатьох країн, яка впродовж свого існування повинна була виборювати власне право розмовляти українською мовою. Фактично століттями ми захищаємо наше право і я не втомлююсь говорити слова подяки нашим захисникам, які будучи на рубежах, роблять усе для того, щоб ми жили в Україні, відчували себе українцями та розмовляли рідною мовою. Боротьба за нашу ідентичність та незалежність призводить до того, що багато сімей змушені змінювати свій стиль життя, свої плани, мрії, затишок, змінювати домівку… Вони змушені переїздити до інших міст і знову шукати своє місце, реалізовуватись, ідентифікуватися, доводити кваліфікацію та подекуди виживати. Внутрішньо переміщені особи – це ті люди, які мають сильний дух, сильну волю та які чекають повернення додому. Наше завдання допомогти їм адаптуватися, ознайомити із особливостями проживання на тій чи іншій території і я дякую кожному з вас за те, що ви віддано це робите».

Круглий стілКруглий стілКруглий стілКруглий стіл

Своєю чергою, завідувач кафедри соціогуманітарних технологій Оксана Жук зазначила, що захід складається із кількох частина та охоплює дві основні складові: «Перша частина круглого столу присвячена механізмам забезпечення соціального захисту, зокрема нормативні, адміністративні, юридичні та фінансові і тут важлива думка фахівців. Друга складова стосується  взаємодії, розуміння та вирішення соціальних викликів. Перед нами стоять дійсно складні виклики і взаємодія державних структур, місцевого самоврядування, громадського сектору і представників ВПО є надзвичайно важливою».

Круглий стілКруглий стілКруглий стілКруглий стіл

Про те, що злагодженість дій фахівців задля допомоги та підтримки внутрішньо переміщеним особам надзвичайно актуальна наголосила заступник голови Волинської ОВА Мирослава Якимчук. Вона відзначила необхідність проведення подібних заходів для того, аби знаходити ефективні рішення актуальних проблем та завдань сьогодення в умовах воєнного часу. Цю ж думку підтримала експертка з моніторингу та оцінки Бюро гендерних стратегій та бюджетування Тетяна Мацьків, додаючи: «Сьогодні є проблеми та виклики і власне на таких круглих столах ми можемо їх обговорити, шукати вирішення, використовувати те, що дано нам демократією:  вільно говорити, висловлюватися, піднімати питання, які є наболілими та на часі».

Круглий стілКруглий стілКруглий стілКруглий стіл

Привітала із прийдешнім професійним святом Днем соцпрацівника начальник ГУ Нацсоцслужби України у Волинській області Світлана Мишковець, наголосивши, що саме на цих людей покладена важка та відповідальна місія. У їхньому професійному напрямку, каже Світлана Мишковець, актуальні завдання не зменшуються, а лише примножуються, тому надзвичайно важливо розуміти роль соціального фахівця і робити спільну важливу для усіх нас роботу, вирішувати проблеми та долати виклики, бути сильною нацією.

Круглий стілКруглий стілКруглий стілКруглий стіл

Продовжилося засідання круглого столу виступами запрошених спікерів. Серед них: начальник Департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської ОВА Оксана Гобод; директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин; начальник Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан та начальник управління молодіжної політики Департаменту молоді та спорту Заріна Дацик.

Підсумком круглого столу стала тематична дискусія «Особливості інтеграції та адаптації ВПО в громаді».

Круглий стілКруглий стілКруглий стілКруглий стілКруглий стілКруглий стілКруглий стіл