Перейти до основного вмісту

На кафедрі комп’ютерної інженерії та кібербезпеки регулярно проводять зустрічі зі стейкхолдерами з метою вдосконалення освітніх програм та підсилення практичної спрямованості підготовки фахівців.

Обговорення

10 лютого 2023 року відбулася одна з таких зустрічей. У рамках круглого столу зі стейкхолдерами з числа академічної спільноти, роботодавців, здобувачів вищої освіти та випускників відбулося громадське обговорення проєктів освітніх програм «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека та захист інформації», спеціальностей123 «Комп’ютерна інженерія»; 125 «Кібербезпека та захист інформації», освітніх рівнів бакалавр і магістр. Від університету в заході взяли участь декан Факультету комп’ютерних та інформаційних технологій, доц. Інна Кондіус, члени робочих груп із розроблення освітніх програм (ОП) та науково-педагогічні працівники кафедри КІ та КБ.

Обговорення

Модератором круглого столу стала завідувачка кафедри КІ та КБ, професор Наталія Чернящук, яка звернулася із вступним словом до учасників круглого столу і підкреслила важливість участі стейкхолдерів у розробленні ОП з метою поліпшення їх змісту відповідно до потреб сучасного ринку праці.

Гарант ОП «Комп’ютерна інженерія» другого (магістерського) рівня вищої освіти професор Наталія Чернящук; гарант ОП «Комп’ютерна інженерія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доцент Світлана Лавренчук і гарант ОП «Кібербезпека та захист інформації» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доцент Сергій Костючко ознайомили стейкхолдерів з особливостями освітніх програм, основними цілями, освітніми компонентами (ОК), що сприяють формуванню загальних і фахових компетентностей, а також сприяють досягненню програмних результатів навчання.

Обговорення

В обговоренні взяли участь і надали пропозиції щодо удосконалення підготовки бакалаврів і магістрів представники від стейкхолдерів:

-провідний фахівець «Miratech»– Павло Мельник;

-директор ПП «Профінтеко»–Надія Сахнюк;

-ФОП  в сфері програмного та технічного забезпечення–Сергій Бортник;

-представники департаменту кіберполіції НПУ у Волинській області;

-представники Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації;

-провідний фахівець із організації інформаційної безпеки BMTech – Олександр Лінчук;

-начальник відділу інформаційно-комунікаційних технологій управління цифрової трансформації та комунікацій –Роман Вознюк;

-інженер-програміст Mint-Innovations–Арсен Пайцун.

До участі в онлайн-зустрічі також були запрошені стейкхолдери від академічної спільноти, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальностями 123 «Комп’ютерна інженерія» та 125 «Кібербезпека та захист інформації»:

-Борис Мороз – доктор технічних наук, професор кафедри програмної інженерії комп’ютерних систем (Дніпровська політехніка);

-Борис Круліковський – кандидат технічних наук, доцент кафедри обчислювальних машин (Національний університет водного господарства та природокористування);

-Василь Чабан– доктор технічних наук, професор кафедри теоретичної та загальної електротехніки. Дійсний член Академії інженерних наук України і Нью-Йоркської академії наук, член НТШ, очолює українську вітку Міжнародної асоціації математичного моделювання AMSE-UA (AssotiationfortheAdvansementofModellingandSimulationTecniqueinEnterprises),  (Львівська політехніка).

Борис Мороз (професор кафедри програмної інженерії комп’ютерних систем, Дніпровська політехніка) звернув увагу на важливості розширення компетентностей здобувачів в сфері інформаційних технологій й здатності володіти навичками для провадження комп’ютерної-діяльності; підкреслив важливість набуття студентами навичок, які полягають в розробці,програмуванні та застосуванні: апаратних засобів комп'ютерних систем; локальних, глобальних і корпоративних мереж та мережі Інтернет; систем Інтернету речей, розробці IT-інфраструктури з використанням інтерфейсів та протоколів взаємодії їх компонентів, уміння здійснювати процес проєктування з урахуванням сучасних технологій і конструктивних рішень, що забезпечено низкою ОК цієї ОП; Борис Круліковський (доцент кафедри обчислювальних машин, Національний університет водного господарства та природокористування) запропонував частіше залучати до освітнього процесу практиків не лише з України, а також зі світових ІТ-шкіл; відмітив позитивне спрямування ОП, наявність ОК, у рамках яких, здобувачі освіти вивчають загальне та спеціалізоване програмне забезпечення для застосування у професійній діяльності.

Обговорення

Колеги поділилися власним досвідом підготовки здобувачів за ОП «Комп’ютерна інженерія» і «Кібербезпека та захист інформації» у закладах вищої освіти України і загалом схвально оцінили зміст ОП, а також надали пропозиції щодо їх удосконалення.

Під час заходу члени робочих груп з розроблення ОП і науково-педагогічні працівники кафедри КІ та КБ (професори: Н. Чернящук; доценти: С. Лавренчук, С.Костючко, П. Пех, Н. Христинець, К. Бортник, Н. Багнюк) внесли пропозиції та ознайомилися з думками стейкхолдерів стосовно складових освітніх компонентів ОП і необхідності поглиблення вивчення певних тем з метою підвищення якості підготовки фахівців.

Здобувачі вищої освіти освітнього рівня бакалавр (Н. Кривянчук, Ю. Лук’янчук, О. Савчук, Т. Балабан, Т. Куманський, Б. Бірюк, З. Годлевський, О. Палій, А. Конотопчик та ін.) та магістри (І. Коваль, Д. Остапук, О. Токар, Д. Качан, В. Семенюк та ін.) брали активну участь в обговоренні. Студент Іван Каган висловив пропозиції щодо удосконалення ОП «Комп’ютерна інженерія» та запропонував організувати додаткову зустріч зі здобувачами освіти для обговорення пропозицій для поліпшення ОП. Цікавість студентів викликало обговорення необхідності підсилення практичної підготовки здобувачів освіти ОП «Комп’ютерна інженерія», висловлені здобувачем кафедри КІ та КБ Іваном Каганом.

За результатами онлайн-зустрічі було узгоджено низку пропозицій від стейкхолдерів щодо удосконалення проєктів освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти «Комп’ютерна інженерія» і «Кібербезпека та захист інформації», які будуть враховані при ухваленні остаточних рішень групами забезпечення та гарантами відповідних ОП.

Проф. Наталія Чернящук завідувач кафедри КІ та КБ