20 вересня 2023 р. в рамках дисципліни «Фахові компетентності» до студентів першого курсу спеціальності 051 Економіка освітніх програм «Економіка» та «Управління персоналом та економіка праці» була запрошена гостьовий лектор виконавча директорка громадської організації «Молодіжний центр Волині» Вероніка Міщук.

Вона презентувала новий простір UPSHIFT, який дає можливість креативній молоді долучитися до вирішення нагальних проблем громади. Дана ініціатива реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) вже у понад 40 країнах.

Економіка

Лектор наголосила студентам, що за допомогою UPSHIFT можна реалізувати низку проєктів у своїй громаді сформувавши команду однодумців і подати напрями вирішення тієї чи іншої проблеми. Також були представлені етапи програми, за якими варто рухатися для досягнення поставленої мети.

Економіка

Було визначено, що студенти отримають в подальшому від даної програми, а саме: практичні навички, нові знайомства та можливості і досвід. Надалі студенти були поділені на команди у складі 3 осіб, і за 30 хвилин вони мали можливість визначити проблему, яка на їхню думку є досить актуальною, а також мали можливість запропонувати ряд заходів для її вирішення.

ЕкономікаЕкономікаЕкономікаЕкономіка

Зокрема, підіймалися питання, які стосувалися очистки питної води, сортування сміття, екологічні проблеми, а також розвитку інклюзивних діток. Всі ці проблеми є досить актуальними і потребують більшої уваги суспільства і, зокрема, територіальних громад для подальшого розвитку нашої країни. Студенти досить продуктивно провели заняття та отримали неоціненний досвід соціально-економічного обґрунтування подальших проєктів для покращення життя громад.

Щиро дякуємо Міщук Вероніці та ГО «Молодіжний центр Волині» за досить цікаву та змістовну зустріч.

Доцент кафедри економіки

Ірина Шубала