В рамках викладання дисципліни «Металообробне обладнання та різання металів», для отримання практичних навиків та здобуття відповідних компетентностей здобувачами вищої освіти, а також для налагодження професійних зв’язків між кафедрою галузевого машинобудування ЛНТУ та підприємством, студенти ОП «Галузеве машинобудування» та науково-педагогічні працівники кафедри 5 жовтня 2023 року відвідали ТЗОВ «ПАЛЬЧЕ».

Галузеве машинобудування

Лекцію та практичне заняття провів запрошений лектор від підприємства, начальник конструкторсько-технологічного відділу – Омельченко Олександр Олександрович. Практичні тонкощі металообробки пояснювали відповідні фахівці-практики підприємства.

В ході лекції Олександр Олександрович ознайомив здобувачів вищої освіти з парком металообробного обладнання, з особливостями металообробки та виготовлення різного роду спеціальних деталей з різноманітних матеріалів конструкційного призначення (зокрема складних валів, зубчатих коліс, зірочок, ланцюгів, шнеків та ін.).

Галузеве машинобудування Галузеве машинобудування Галузеве машинобудування Галузеве машинобудування Галузеве машинобудування

Практичне заняття стосувалося питання забезпечення необхідної точності та якості виготовлення виробів на даному підприємстві (зокрема, забезпечення точності розмірів та взаємного розташування поверхонь, шорсткості, необхідної твердості). Були наведені практичні приклади та поради, як теоретичні знання дозволяють забезпечити налагодження металообробного обладнання на необхідні якісні показники продукції, що виготовляється (розглядалися питання налагодження «гітар» та розрахунків режимів різання).

Після цього пан Олександр провів ознайомчу екскурсію підприємством. В ході якої здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники ознайомились з унікальною продукцією галузевого машинобудування, що виготовляє ТЗОВ «ПАЛЬЧЕ»: вузлами в зборі до різного роду сільськогосподарської техніки, подрібнювачами деревини, комунальною технікою.

Галузеве машинобудування Галузеве машинобудування

На завершення зустрічі було обговорене питання подальшої співпраці та можливості підписання відповідного меморандуму.

Щиро дякуємо керівництву ТЗОВ «ПАЛЬЧЕ» та менторам від підприємства за надані можливості та грунтовні практичні знання.

Доцент кафедри

галузевого машинобудування                                  Сергій ШИМЧУК