Важливою складовою навчального процесу підготовки лісівників зі спеціальності 205 «Лісове господарство» є отримання практичного досвіду у тісній взаємодії з фахівцями-практиками, що дозволяє бачити реальне застосування теоретичних знань, отримувати цінні поради від досвідчених фахівців та формувати професійні навички. Також це сприяє розвитку критичного мислення, адаптації до реальних умов роботи та підготовки до майбутньої кар’єри.

У ЛНТУ розуміють важливість такої взаємодії, тому під час підготовки лісівників активно співпрацюють з «Поліським лісовим офісом» «ДП «Ліси України», що дозволяє студентам зануритися в професійне середовище, зрозуміти його специфіку та відчути себе частиною команди професіоналів.

Так, студенти спеціальності 205 «Лісове господарство» ЛНТУ постійно проводять заняття в «Лісівничому молодіжному центрі». Під час одного з таких занять майбутні лісівники, разом з лісничим Воротнівського лісництва Сергієм Тачинським, керівником «Лісівничого молодіжного центру» Валентиною Юхимчук та викладачами кафедри Наталією КовальчукНаталією ТолстушкоОлександром Герасимчуком та Юрієм Шимчуком засіяли шкілку насінням ялини звичайної. Частина насіння була передана в ЛНТУ, де створений міні-розсадник, який тепер застосовується в навчальному процесі.

Лісове господарство Лісове господарство

Зокрема, на практичних заняттях з дисципліни «Генетика та лісова селекція» студенти груп ЛГ-21,22 під керівництвом викладачів Наталії Ковальчук, Наталії Толстушко та Юрія Шимчука провели аналіз росту, розвитку та відбір швидкоростучих сіянців ялини звичайної, закріпивши отриманні теоретичні знання.

Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство

В подальшому планується продовжувати наукові дослідження, що спрямовані на покращення методів відбору та селекції дерев, використовувати їх результати в навчальному процесі та у виробничих умовах для покращення продуктивності та стійкості лісів Волинського Полісся.

Лісове господарство Лісове господарство Лісове господарство

Кафедра лісового господарства