В стінах оновленого простору ЛНТУ «ArtTech» 23 травня 2024 року відбулася подія, яка об’єднала провідних представників індустрії моди: фахівців підприємств, власників брендів та організацій, модельного бізнесу, викладачів та майбутніх фахівців галузі.

фото

LNTU CREATIVE FASHION FORUM проходить уже вдруге у Луцьку. З вітальним словом розпочала захід Перший проректор ЛНТУ, доцент Надія Ковальчук:

«Вітаю усіх учасників та дякую кожному з вас, адже сьогодні Creative Fashion Forum відкриваєте наш інноваційний простір «ArtTech». Цей захід чудово перегукується із сенсами, які закладені в нашу новітню локацію: хоч ми, в більшості, технічний університет, та нам чудово вдається балансувати у сферах науки, креативу та творчості. І, як мені відомо, проєкти, які ви презентуватимете сьогодні - це той самий симбіоз технічних інновацій та мистецтва. Отож, проведіть цей захід з насолодою, користю та глибинним відчуттям прекрасного!»

До вітального слова також долучилася декан факультету митної справи матеріалів та технологій ЛНТУ, професор Валентина Ткачук.

фотофотофото

В нашій державі фешн-індустрія стрімко розвивається і, всупереч останнім подіям, не зупиняється на досягнутому: зважаючи на світові тенденції виробляє власну продукцію для міжнародного та українського ринку, проявляє свою національну ідентичність та навчає фахівців галузі.

Український бізнес об’єднується в бізнес-кластери для розв’язання проблем і розвитку компаній. Про можливості реалізації спільних проєктів з розвитку Волинського кластера моди розповів експерт з регіонального розвитку, керівник Волинського обласного громадського об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк.

фото

Про два міжнародні проекти, які реалізовуються на кафедрі технологій легкої промисловості ЛНТУ розказали завідувач кафедри ТЛП доцент Людмила Назарчук та доцент Оксана Ткачук.

Віртуальний показ 3D колекції «Моя єдина – ти роду сила» Ірини Шостакевич, студентки 3 курсу ЛНТУ спеціальність 182 Технології легкої промисловості, представила керівник роботи доцент кафедри технологій легкої промисловості ЛНТУ Тетяна Головенко.

фотофотофотофото

Про текстильний хаб в індустріальному парку NOVO у м. Володимир розповіла Олена Куряча, керівник з комунікацій та партнерств індустріальних парків.

На заході були присутні директор ПрАТ «Едельвіка» Юрій Переходько; віце-президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України, Голова журі конкурсу «FASHION Прорив», Президент громадської спілки «Національного галузевого партнерства у легкій промисловості України Fashion Globus Ukraine» Голда Виноградська; а також спонсор конкурсу «FASHION Прорив», Директор київської філії Веллтекс-Україна Дмитро Чайка. Гості вручили нагороди за зайняті призові місця на конкурсі. Керівництво, викладачі, майстри та здобувачі професійно-технічної освіти Луцького професійного коледжу дизайну та стилю та Технічного фахового коледжу ЛНТУ подякували за високу оцінку їх роботи. А захід продовжився показами конкурсних робіт здобувачів коледжів, колекцій здобувачів ЛНТУ і відомих виробників одягу та аксесуарів Луцька.

фотофотофото

ЛНТУ приймав шанованих гостей, які розказували про свої бренди, зокрема Вікторія Денищенко розповіла про вироби sustainable бренду речей для подорожей Parasol'ka. Також до розмови доєдналася Катерина Ковальчук, засновниця бренду Katelab_brand, Katelab_bride. Katelab_home, одна із ініціаторів кафе суспільного впливу Misto.cafe та Марина Капацина – рroject manager, контент-мейкер та СММ-менеджер таких проектів як: IDEALIST, COFFE CO LUTSK, кафе суспільного впливу Misto.cafe, Собака Лу, Забіяка&Забіяка. У спільному показі прийняли участь вироби бренду LUCHERINO. Під керівництвом засновниці бренду одягу та бренду нішевої парфумерії Sillage Олександри Забіяки студенти ЛНТУ створили колекцію одягу «Saxifraga» (Ломикамінь).

фотофотофотофото

Студентка 4 курсу спеціальності 182 Технології легкої промисловості ЛНТУ Оксана Каган представила відеопрезентацію своєї колекції «NAMELESS», що створена під керівництвом Людмили Назарчук, робота пройшла у фінал конкурсу «Печерські каштани» в м. Києві.

Зворушливою була відео презентація бренду МOVER студентки 1 курсу спеціальності 182 Технології легкої промисловості ЛНТУ Юлії Оверчук. Бренд створений в пам'ять про її чоловіка-героя Матвія Оверчука, який загинув на війні. Спортивний одяг Юлії, а також колекції робіт студентів презентували моделі з модельного агентства Анни Тріль Grace Model House.

фото

На заході був організований ярмарок-продаж робіт та колекцій студентів, гроші з продажу яких підуть на ЗСУ та будуть передані у Волонтерський штаб Ангар для придбання РЕБ.