LNTU education: виставка вишитих виробів від ТФК Луцького НТУ

Технічний фаховий коледж Луцького НТУ яскраво та колоритно відзначив День вишиванки. Так, 20 травня, у Центральному універмазі міста на території «ART GALLERY» відбулася презентаційна виставка вишиваних виробів «Візерунок єднання». На виставці були представлені колекції вишитого одягу, вишиті вироби текстилю, вишиті картини та інші елементи вишивки. Крім цього, під час презентації, відбувся майстер-клас з оздоблення захисної маски ручною вишивкою за допомогою простих технік: голка вперед і вузлики. Варто відзначити, що у ролі керівників майстер-класу виступили студентки техколеджу ЛНТУ, які уже здобули кваліфікацію вишивальниць та можуть поділитися знаннями й вміннями з іншими.

«Сьогодні весь український народ відзначає День вишиванки. Для нашого коледжу це не лише національне свято, а й професійне, адже від самого заснування заклад славився напрямом швейного виробництва. З цього приводу ми приурочили гарну експозицію вишиваних виробів наших майстрів та студентів, яку сьогодні радо презентуємо широкому загалу. Тут представлені найкращі колекції та найвишуканіші експонати, виконанням яких ми завдячуємо талановитому майстру своєї справи, людині з 30-річним досвідом у вишивці – Оксаною Василівною Лесюк», - розповів директор Технічного фахового коледжу Луцького НТУ Олег Герасимчук.

Відтак, на виставці представлено декілька колекцій вишитого одягу, серед яких чорно-білі моделі «Петриківські тіні», виконані студентами Техколеджу, із застосування різних технік вишивки: гладь, строчка, напівгладь, колодочки, стяги, бісерний та інш. Привертає увагу яскравістю образів та насиченістю кольорів колекція «Родинне свято». Її особливістю є старовинна техніка виконання – о декоративна гладь, що створена у Борщівському стилі (Тернопільська область). На виставці представлена також й нова колекція одягу від майстрів та студентів Техколеджу сучасного покрою, виконана різними техніками вишивки, де один елемент візерунку обіграний у різних варіаціях.

Перлиною експозиції стала колекція одягу для усієї сім’ї «Family look», виконана ручною вишивкою студентки техколеджу. Абсолютно ювелірна робота одразу привертала увагу відвідувачів та милувала око усіх зацікавлених.

За словами головної натхненниці виставки, Оксани Лесюк, у текстильних виробах, що презентувались на заході, в основному використано техніку тонованої гладі. Крім того, як зауважує майстриня, тут представлена ручна робота у рушниках, столових комплектах (серветки, доріжки), картини, а також еко-сумки із авторськими вишивками.

«Ми прагнемо розвинути у своїх студентах творчість та індивідуальність, а тому щоразу  намагаємося створювати щось нове. Це зацікавлює їх та дає можливість проявити креативність, унікальність та в повному обсязі розкрити свій потенціал», - наголошує Оксана Лесюк.

Олена Третяк, відділ іміджу та промоції

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUnivers...