Перейти до основного вмісту

Із перших днів війни ЛНТУ став одним із осередків волонтерської діяльності у Луцьку та й на Волині. Згуртувавшись, працівники та студенти університету розгорнули потужну діяльність, спочатку виготовляючи коктейлі молотова, відтоді не припиняючи плести маскувальні сітки, шити амуніцію для військових, створювати спецзасоби для піротехніків і забезпечувати постраждалих внаслідок війни земляків у різних куточках країни, передаючи їм продукти харчування, одяг та засоби гігієни.

Завдяки неймовірній патріотичній позиції керівництва ЛНТУ та особливо ректора Ірини Вахович, нам вдалося зробити багато, реалізувати не одну успішну ініціативу і не чекати прохань про допомогу, ми надаємо її за власним покликом і з невтомним натхненням.

Нині, за підтримки ректора та проректорів, Волонтерському центру ЛНТУ вдалося взяти участь у міжнародній грантовій програмі Данської ради у справах біженців та виграти майже 300 тисяч гривень на допомогу цивільному населенню. Ми стали єдиним ЗВО на Волині та одним із небагатьох в Україні, який переміг у подібному проекті і здобув чималу фінансову винагороду.

«Із першого дня війни наш колектив показав згуртованість: ми робили коктейлі молотова, ми плели сітки, ми створили Волонтерський центр, завдяки якому відправили уже більше 40 тонн гуманітарної допомоги у різні точки країни. Наш колектив показав згуртованість і єдність і ми ніколи не чекали, поки нас попросять про допомогу, а ініціювали її самі. Зараз, завдяки нашій єдності, нам вдалося виграти грант на отримання майже 300 тисяч гривень з Данської ради і використати їх на придбання продуктів харчування та ліків для цивільних осіб, які постраждали від війни і ми будемо продовжувати допомагати людям. Пишаюся колективом нашого університету, його єдністю та проектами, які ми спільно успішно можемо реалізовувати. Разом до перемоги!», - наголошує ректор ЛНТУ Ірина Вахович.

 

грант

 

Про те, як усе відбувалося, яким чином в ЛНТУ розподілятимуть кошти і кому допомагатимуть наші волонтери, розповідають координатор Волонтерського центру ЛНТУ Ірина Бандура та начальник НДЧ ЛНТУ Максим Войчук.

-До реалізації якої програми долучився ЛНТУ і що вона передбачає?

Максим: «Це програма Данської ради у справах біженців. У зв’язку з військовою агресією Росії, фонд надає фінансову допомогу для організацій, громадян та ініціативних груп з метою допомоги людям, які постраждали від збройної агресії російської федерації в Україні і спрямований на закупівлю медикаментів, продуктів харчування виключно для цивільних осіб».

Ірина: «Ініціатива брати участь у проекті надійшла від нашої подруги волонтера. Розпочалося усе ще 25 лютого, коли тут, в університеті, одразу була організована діяльність Волонтерського центру. Тоді ми познайомилися із багатьма людьми, які мають чи не мають відношення до університету, але активно долучилися до спільної роботи і створили єдиний переможний запал. Тоді ми познайомилися з Ольгою Зубчик, яка на той час допомогла знайти бензин для коктейлів молотова, якого дуже бракувало, і з того часу зав’язалася наша співпраця, спілкування та єдине відношення до ситуації, що виникла в країні. Власне вона надала інформацію про те, що є можливість взяти участь у грантовій програмі. Якраз  для забезпечення цивільних осіб, Данський фонд надавав гроші на потреби цивільних осіб в Україні.

Керівництво ЛНТУ максимально підтримало нашу ініціативу та активно сприяли у її реалізації, підтримали цю діяльність і активісти нашого Волонтерського центру, тож ми разом підготували відповідну заявку. Координував ці дії Максим Войчук, оскільки має в тому величезний досвід і це стало так на часі, як ніколи. Таким чином, ми отримали  фінансування в розмірі 292 тисячі 500 гривень».

 

грант

 

грант

 

-На що ці кошти будуть витрачені та що уже вдалося придбати?

Ірина: «Ці кошти уже повністю нами витрачені і в грантовій заявці обов’язково вказується співвідношення витрати «80 на 20», де 80% це - виключно продукти харчування і 20% нам дозволили витратити на ліки. На 58 тисяч гривень ми закупили ліки саме широкої серії: протизапальні, знеболювальні, заспокійливі, серцеві препарати, тобто ті, що орієнтовані виключно на цивільні групи населення. На 120 тисяч гривень ми придбали тушковане м'ясо у консервах, на 32 тисячі гривень - ковбасних виробів, на 41 тисячу – різноманіття круп та на 41,5 тисяч гривень - макаронів.

Усі благодійні фонди, які співпрацюють за програмами підтримки вразливих категорій населення, мають дуже чітке обмеження: ні кошти, ні придбані товари не можуть бути реалізовані на потреби територіальної оборони чи армії, тут головне гасло «No military».

 

грант

 

грант

 

грант

 

грант

 

грант

 

-Куди спрямовуватимете допомогу чи є уже певні запити?

Ірина: «У нас є запити від територіальних громад, які постраждали на Сході України, зокрема це Волноваська територіальна громада, є бажання долучитися до передачі ліків і продуктів харчування у Миколаївську область. Тобто ті райони, які зараз є найбільш постраждалими і найбільш чутливими та вразливими, відповідно ми однозначно усе це будемо передавати на Схід і на Південь нашої країни».

 

грант

 

грант

 

грант

 

грант

 

грант

 

-Чи є ЗВО, які також долучалися до програми чи можна стверджували, що ЛНТУ є першим у регіоні щодо отримання подібного фінансування?

Максим: «Конкретно у співпраці з цим донором ми перші на Волині, хто до них звернувся і отримав фінансування та відповідно зробив закупку. Проте зараз збільшується кількість таких програм і є інші громадські організації, які уже з іншими донорами отримують фінансування на подібні цілі. Але де-факто, ми перші, хто це зробив на Волині».

Ірина: «Так, ми дійсно перші на Волині і одні з небагатьох в Україні, хто реалізував таку ініціативу і я впевнена, що серед ЗВО ми є першопрохідцями даного напрямку і це дуже важливо. Наш університет не просто заклад, який навчає студентів, ЛНТУ формує громадянську спільноту, ми самі долучаємося до цих ініціатив і ми долучаємо до того наших студентів. У Волонтерському центрі також задіяні наші студенти, вони активно допомагають і ми разом складали цей проект та готували заявку. Зараз надзвичайно важливо долучати молодь до таких проектів, щоб вони відчували відповідальність і розуміли, що тільки спільна праця веде нас до перемоги».

 

грант

 

грант

 

грант

 

грант

 

-Чи є плани щодо подальшої участі у різноманітних програмах і чи продовжуватиметься волонтерська діяльність у закладі надалі?

Максим: «Університет давно активно і ефективно реалізовує стратегію соціальної відповідальності в різних сферах та у різні способи, але відповідно до викликів, які є зараз, волонтерський штаб і цей грант, який у нас є першим і далеко не останнім, він є одним із елементів соціальної відповідальності університету. Ми маємо перспективні плани, на разі у фокусі кілька інших програм, тож ми далі будемо працювати в цьому напрямку, бо на це є запит, це сьогодні потрібно. Як член міжнародної організації Rotary International, хочу додати, що ключове гасло організації – це служіння понад власне я. Ми повинні допомагати один одному, робити це з власних внутрішніх мотивів і робити те, що змінює цей світ на краще, те, що дійсно здатне привнести процвітання і розвиток для усіх».

Ірина: «Волонтерська діяльність - це те, що знаходиться якось вище над усім, те, що не просто об’єднує і дає певним чином, комусь можливо самореалізуватися, комусь заспокоїти себе… а щось абсолютно інше. Це те, чим збагачуєшся, насичуєшся і до чого повинна прагнути людина на певному етапі свого розвитку чи усвідомлення. Рано чи пізно, доходиш висновку, що це саме те, чим справді треба займатися і дуже правильно, що в нас це все організувалося в ЛНТУ, бо це об’єднує і дає певні результати, це стає способом життя».

 

грант

 

Дякуємо ректору ЛНТУ Ірині Вахович та проректору з НПР та партнерства Надії Ковальчук за сприяння та підтримку участі в програмі, а також за підтримку Волонтерського центру ЛНТУ. Особлива подяка нашим волонтерам, які віддано працюють задля миру на нашій землі, задля підтримки та допомоги українцям, задля перемоги України!

 

грант

The financial support provided by the Danish Refugee Council to Lutsk National Technical University aims at supporting the activities of this organization to address immediate and urgent needs in Ukraine. The contents of this publication are the sole responsibility of the authors and do not necessarily reflect the position of the DRC.

Фінансова підтримка, надається Данською радою у справах біженців (DRC) Луцькому національному технічному університету, і спрямована на підтримку діяльності цієї організації із задоволення невідкладних та термінових потреб в Україні. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю авторів та не обов'язково відображає позицію DRC.