ЛНТУ розвиватиме сферу кібербезпеки та штучного інтелекту у співпраці із Польщею
Розвиток досліджень у галузі штучного інтелекту та кібербезпеки має вирішальне значення сьогодні і також матиме важливе значення в процесі повоєнної інноваційної трансформації української економіки, що здійснюється із залученням польських партнерів. Так, Асоціація ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Конференція ректорів польських технічних університетів заключили меморандум про створення університетського кластера у сфері штучного інтелекту й кібербезпеки у місті Люблін.
Луцький національний технічний університет представила ректор Ірина Вахович у супроводі першого проректора Надії Ковальчук. Разом із іншими учасниками заходу, ректор ЛНТУ узяла участь в обговоренні актуальності розвитку штучного інтелекту та важливість вдосконалення системи кібербезпеки України у воєнний період.
Відтак, захід відбувся під почесним патронатом дружини Президента Республіки Польща Агати Корнгаузер-Дуди та спрямована на організацію ІТ-навчання українських жінок, які нині перебувають в Польщі «INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy».
Підсумком конференції «ІНКУБАЦІЙНА СВОБОДА – повоєнна інноваційна трансформація України» стало підписання угоди та відкриття програми «PERSPEKTYWY ACADEMY», метою якої є оснащення ІТ-навичками щонайменше 30 000 жінок-біженців з України.