Перейти до основного вмісту

Луцький національний технічний університет є одним із 10 українських ЗВО, які є партнерами проекту «Європейський консорціум інноваційних університетів для України (ECIU4Ukraine). Проєкт ECIU4Ukraine фінансується Національним агентством академічних обмінів (NAWA).

Це проєкт підтримки українських університетів з метою залучення їх до діяльності європейських університетів.

Метою проєкту є залучення українських партнерів до діяльності Європейського університету шляхом підтримки співпраці та академічного обміну. 

Тривалість -12 місяців (1 січня 2023  по 31 грудня 2023).

Європейський консорціум інноваційних університетів (ECIU), заснований у 1997 році, є мережею університетів, які мають міжнародне визнання завдяки своєму досвіду в галузі інноваційної освіти, досліджень, обміну знаннями та управління у вищій освіті.

30-31 травня в м. Лодзь, Республіка Польща в рамках проекту відбувся Міжнародний конгрес з енергетичної міської регенерації (Regeneration of Cities 2023 Congress). Участь у конгресі взяла кандидат технічних наук, доцент кафедри електричної інженерії Ірина Бандура. На конгресі були заплановані заходи спрямовані на розширення співпраці між університетами, зустрічі з колективами університетів та обговорення майбутніх проектів.

Проект

З 8 по 14 липня в селі Роганти (поселення на Мазурщині, на північному сході Польщі) була проведена літня школа на тематику Цілей сталого розвитку та емоційного інтелекту. Особливість табору заключалась у тому, що учасники жили в наметах, адже це спортивний табір. Учасниками літньої школи від ЛНТУ стали: Кравчук Анна - студентка ІІ курсу кафедри обліку і аудиту; Баденчук Дарина - студентка 2 курсу кафедри туризму, готельно-ресторанної справи, Кушнір Анастасія - студентка 3 курсу кафедри цифрових освітніх технологій.

Проект

З 3 по 4 жовтня відбулась міжнародні конференція ECIU University Research Conference, яка проводилася в Іспанії, в Автономному університеті Барселони (Universitat Autònomade Barcelona). Учасником конференції від ЛНТУ була перший проректор Надія Ковальчук

Конференція була присвячена питанням у сферах енергетики та сталого розвитку, циркулярної економіки, транспорту та мобільності, розвитку громад, учасники обговорювали проблеми, які виникають при розширенні використання вантажних електромобілів в логістичних системах, проблем зменшення використання упаковок і створення системи повернення та вторинного використання побутових товарів тощо.

Проект

23-26 жовтня в Лодзькому технічному університеті відбулися тренінги на тему «Інноваційні засоби та методи викладання, навчання та тренування», в яких взяли учать начальник відділу міжнародних зв’язків Тетяна Корнейко та фахівець відділу міжнародних зв’язків Ольга Гнатюк

Тренінги складалися з наступних модулів: 

- методи активного навчання, корисні інструменти для активної взаємодії зі студентами;

- вступ до проблемного навчання;

- оцінювання результатів навчання;

- коучинг як ефективна стратегія викладання та навчання.

Проект


Учасники отримали нові знання про поточні освітні тенденції та методи, які використовуються в європейських університетах, з метою підготовки до покращення, розвитку вищої освіти в Україні.

8-10 листопада перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук взяла участь у семінарі, відвідавши Навчальний центр перспективних досліджень вищої освіти в університеті Твентев м. Енсхеде, Нідерланди. 

На семінарі обговорювалися питання, важливі для стратегічного розвитку університетів: побудова університетської екосистеми, дослідження та фінансування університетів у Європі. Учасники детальніше знайомились з ідеєю Ініціативи європейських університетів, а також університету ECIU.

Проект

4-6 грудня у Лодзькому технічному університеті (Республіка Польща) доцент кафедри міжнародних економічних відносин Павло Кравчук та фахівець відділу міжнародних зв’язків, викладач кафедри іноземної та української філології за сумісництвом Ольга Гнатюк брали участь у тренінгах та воркшопах на тему «Мікрокваліфікації» та «Навчання на основі викликів». Команда учасників активно поринула у процес вивчення поняття мікрокваліфікацій, досвід їх успішного впровадження в Австралії та Ірландії, виклики та умови їх введення у Республіці Польща. Своїми знаннями у цьому питанні охоче ділились запрошені спікери та тренери.

Проект

8 грудня відбулась фінальна конференція проекту за участі запрошених гостей, представників від університету-координатора та представників від українських ЗВО-партнерів. Університети партнери мали змогу поширити власний досвід отриманий під час проекту серед колег та запрошених гостей. Учасники розповіли про переваги та виклики, які виникли під час реалізації проекту, а особливо, про цінні знання, які отримали.

Проект

Для Луцького національного технічного університету справжня честь бути частиною цієї спільної ініціативи та радіти можливостям, які вона відкриває для спільного зростання та розвитку. Відданість Лодзького технічного університету сприянню інноваціям та академічній співпраці заслуговує похвали, і ми вдячні за можливість зробити внесок у досягнення спільних цілей консорціуму. Ми віримо, що завдяки цьому партнерству ми можемо зробити значні кроки у підвищенні якості освіти та наукових досліджень в Україні. 

Участь у цьому проекті є надихаючою можливістю співпрацювати з почесними європейськими ВНЗ. Така співпраця між університетами життєво важлива для сприяння інноваціям і створення динамічного освітнього середовища.

Щиро дякуємо за надану гуманітарну допомогу в рамках проекту ECIU4Ukraine та за всебічну підтримку нашої країни. Це обладнання допомагає ЛНТУ забезпечити ефективний навчальний процес у цей складний час.

Проект

Відділ міжнародних звʼязків