Луцький національний технічний університет - один з шести ЗВО України, представлений в Угоді про створення Коаліції з просування оцінки досліджень (Agreement to establish a Coalition on Advancing Research Assessment - CoARA).

1 грудня 2022 року відбулася Установча Асамблея організації, на якій тривало обговорення та голосування за керівні документи, голову та членів наглядової ради, призначення секретаріату, узгодження попереднього робочого плану і бюджету. Участь у засіданні взяла проректор з НПР та досліджень Олена Лютак.

конференціяконференціяконференціяКонференція

Процес розробки Угоди про реформування оцінки досліджень було розпочато у січні 2022 року. До нього залучено понад 350 організацій з понад 40 країн. Залучені організації включали державні та приватні дослідницькі структури, університети, дослідницькі центри, інститути, їх асоціації та альянси, національні та регіональні органи влади, агентства з акредитації та оцінки, наукові товариства та асоціації дослідників та інші відповідні організації, що представляють широке розмаїття поглядів та перспектив розвитку досліджень.

Сторони, які підписали Угоду, погодилися з необхідністю реформування практики оцінки досліджень. Оцінка досліджень, дослідників і дослідницьких організацій визнає різноманітні результати, практики та заходи, які максимізують якість та вплив досліджень. Це вимагає базування оцінки, насамперед, на якісному судженні, для якого експертна оцінка є центральною, підкріплюється відповідальним використанням кількісних показників. Серед інших цілей - прийняття рішення про те, яких дослідників залучати, просувати чи винагороджувати, вибирати дослідницькі пропозиції для фінансування та визначення того, які дослідницькі підрозділи та організації підтримувати.

конференціяконференціяконференція

У контексті цієї Угоди оцінка дослідження включає:

-оцінка дослідницьких організацій та дослідницьких підрозділів;

-органи влади, фінансування досліджень та організації-виконавці, з метою розподілу фінансування;

-підзвітність державних інвестицій;

-інформування про рішення щодо пріоритетів дослідження та удосконалення визначення та впровадження стратегій дослідження.

КонференціяКонференціяКонференція

Основними принципами структури, які ЛНТУ
просуватиме в національному освітньому просторі стане: дотримання правил і практики етики та доброчесності, захист свободи наукових досліджень, автономія дослідницьких організацій, мобільність дослідників.

КонференціяКонференціяКонференція

Олена Лютак, проректор з НПР та досліджень