Дисципліна «Організація та розвиток власного бізнесу» була започаткована кафедрою економіки ЛНТУ ще 4 роки тому як обов’язковий освітній компонент для студентів спеціальності 051 Економіка й мала надзвичайну популярність серед студентів-економістів, а, після внесення її до каталогу дисциплін загального вибору, вже протягом останніх двох років вона обирається як вибіркова й понад сотнею студентів різних спеціальностей нашого університету.

Значною мірою це пов’язується з тим, що для молоді дуже цікаво знати, що потрібно для створення власного бізнесу, а також з тим, що більшість практичних занять проходять не в університеті, а на базі установ, організацій, підприємств, які пов’язані з цим процесом, де, як кажуть, «на практиці» провідні фахівці розповідають про специфіку своєї роботи, що найбільш цікаво та пізнавально для студентів.

Перше у поточному навчальному році таке практичне заняття за організаційної підтримки викладача даної дисципліни, доцента кафедри економіки Антоніни Гордійчук відбулося 22 вересня 2022 року, коли студенти ЛНТУ економічних та технічних спеціальностей відвідали Луцький ЦНАП.

Щиро дякуємо директорці Департаменту ЦНАП у Луцьку Ларисі Карп’як, адміністратору Оксані Баранюк та заступнику начальника відділу реєстрації бізнесу Ірині Ткачук за надану можливість осягнути увесь спектр можливостей і переваг, які надає Луцький ЦНАП для територіальної громади та місцевого бізнесу.

Економіка

Студенти дізналися про адміністративні послуги, які швидко і якісно надаються працівниками ЦНАПу, детально вивчили процедуру реєстрації юридичних осіб, підприємців, товариств, благодійних фондів; освоїли матеріал з класифікації видів економічної діяльності та зміну напрямів діяльності.

Під час практичної екскурсії у студентів виникало чимало запитань, пов’язаних з застосунком ДІЯ, реєстрацією ФОП та інші, на всі запитання були отримані чіткі та конструктивні відповіді.

Економіка

Приємним емоційним відкриттям для студентів стало знайомство із послугою реєстрації шлюбу та романтично облаштованою фотозоною для цієї важливої усім закоханим події.

Тему «Реєстрація власного бізнесу в державного реєстратора», засвоїли на всі 100%. Віримо, що набуті практичні компетентності дозволять нашим студентам спробувати відкрити і розвинути власний малий, середній чи великий бізнес, що сприятиме якнайшвидшому відновленню економіки України.

Економіка

Надалі 29 вересня 2022 року студенти ЛНТУ економічного, правничого, технічного напрямків відвідали провідне виробниче підприємство нашої області – Міжнародний холдинг «Модерн-Експо».

Економіка

Група компаній «Модерн-Експо» – один з найбільших виробників і постачальників торговельного обладнання для рітейлу та складу в Східній і Центральній Європі. Співпрацює з більш ніж 70 країнами світу!

Основні напрями діяльності холдингу – виробництво і постачання торгових та складських стелажів, касових боксів, устаткування з нержавіючої сталі, POS-обладнання та систем проводки. Працює дане підприємство з такими відомими марками, як: АТВ, UPG, WOG, Наш Край, Метро та багатьма іншими.

Виробничі потужності підприємства знаходяться в різних країнах, але головний офіс компанії розміщений у Луцьку. І цей факт не може не тішити.

Економіка

Під час практичної екскурсії, ми змогли ознайомитися з основними концепціями, на яких побудована економічна політика компанії. Презентація про підприємство приємно здивувала студентів. Особливо цікавим був кліп про технології майбутнього… Також було наголошено, що для успішної кар’єри, крім досконалого оволодіння професійними компетентностями, потрібно на високому рівні знати іноземну мову, а краще декілька.

Побачене на підприємстві нас приємно вразило: виробнича площа просто величезна, на якій працює 1600 осіб персоналу, який має досить пристойну заробітну плату.

Слід відзначити, що багато уваги на підприємстві приділяється організації праці та техніці безпеки. Перед екскурсією нас ознайомили з основними правилами техніки безпеки, а це досить важливо, особливо, коли в Україні йде війна та й Covid ніде не дівся.

Економіка

На підприємстві багато часу відводиться і корпоративним заходам: проводяться екскурсії, спортивні естафети для працівників. Також підприємство долучається і до різних соціальноорієнтованих заходів, що проводяться в м.Луцьку.

Наприкінці нашої зустрічі до нас приєднався співвласник та генеральний директор міжнародної компанії Modern-Expo Group Пилипюк Петро Павлович. Він розповів студентам свою історію успіху та дав декілька слушних настанов студентам, як розпочати свій власний зірковий Startup.

Окремо хочеться подякувати співробітницям «Модерн Експо», чудовим дівчатам-професіоналам, які зробили нам таку ґрунтовну екскурсію підприємством: Плебанович Тетяні Володимирівні – директору департаменту по роботі з персоналом, а також Гіндич Ользі – менеджеру з персоналу. Дякуємо «Модерн Експо» за можливість ближче познайомитися з Вашим ефективним бізнесом!

Впевнені, що наступні практичні заняття будуть не менш цікавими!

Антоніна Гордійчук

доцент кафедри економіки