Магістерка факультету ЦОСТ спеціальності «Освітні, педагогічні науки» Ірина ГРИНЮК успішно пройшла курси з оволодіння практичними навичками української жестової мови. Основною метою курсу було вивчення базового рівня жестової мови, щоб допомогти людям з порушеннями слуху адаптуватися у соціумі.

фотофото

Курси проходили з 07.06-02.08. 2023 р. в Школі жестової мови Громадської організації «Жест допомоги». Громадська організація «Жест допомоги». є членом Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і має багаторічний практичний досвід роботи з нечуючими громадянами.

фотофото

За цей період навчання студентка опанувала ази жестової мови, дактильну абетку та набула вміння спілкуватися дактилем, здобула навички сурдоперекладу.

У Школі жестової мови вчилися також рахувати до мільйона, опрацювали вміння побудови речення з питальними словами та з «не», вивчили 1000 жестів, розповідали історії жестовою мовою, перекладали речення та казки, писали диктанти, проходили тестування.

фото

Практичне застосування своїх навичок учасники курсів жестової мови змогли здійснити в таборі для нечуючих у м. Ковель.

Після проходження навчання студентка успішно здала екзамен та отримала сертифікат про оволодіння практичними навичками української жестової мови.

Набуті в Школі жестової мови знання допоможуть людям, які не мають можливості чути та розмовляти, зробити життя більш комфортнішим.

фото

Доцент кафедри СГТ Лілія Потапюк