Перейти до основного вмісту

В межах професійної дисципліни вибіркового циклу «Стратегічне планування та моделювання соціального розвитку» магістри освітньо-професійної програми «Управління в системі соціального забезпечення» разом з викладачем – завідувачем кафедри, доцентом Оксаною Жук, долучились до онлайн воркшопів, що проводяться аналітичним центром Сedos. ГО «Сedos» (раніше – Центр дослідження суспільства) займається вивченням системних причин соціальних проблем і варіантів їхнього вирішення. 

Проблематика воркшопів важлива для здобувачів, оскільки одним із завдань навчального курсу є вивчення досвіду з питань партисипації, громадської участі у прийнятті рішень органами влади та стратегічного планування соціального розвитку в громадах.

Воркшоп

Перший воркшоп, організований 2 лютого, мав назву  «Відновлення громад: що і як планувати». Надзвичайний інетерес викликали виступи Сергія Захарова, заступника міського голови Маріуполя, який презентував стратегічний план відновлення міста Маріуполь; а також Др. Харіса Піпласа, експерта з міського планування та розвитку, доктора наук Університету ETH Zurich (Швейцарія).

Тематика другого воркшопу, що відбувся 16 лютого – «Дослідження як інструмент залучення громад». Долучились близько 70 представників громадських організацій, органів місцевого самоврядування, агенцій місцевого розвитку, вищих навчальних закладів з різних регіонів України. Модерувала заходи соціологиня і дослідниця міст Марія Грищенко. Відкрив воркшоп директор аналітичного центру Іван Вербицький.

Воркшоп

Спікери Максим Терлецький (Інститут міста, м. Львів), Кирило Пеліванов (ГО «Час Є», м. Бердянськ), Марина Блудша (ГО «Асоціація велосипедистів Києва» U-Cycle) представили досвід організації та  проведення досліджень із залученням у громаді. 

Учасники воркшопу активно дискутували щодо методів, технології проведення досліджень, репрезентативності їх результатів,  а також  про те, які рішення можна приймати на основі досліджень. Акцентували на труднощах, необхідності залучення великої кількості волонтерів та експертів при проведенні соціологічних досліджень.

Доповідачі наголошували на  тому, що громадянська участь у прийнятті рішень стосовно розвитку громади може здійснюватися багатьма способами. Одним з інструментів консультування є вивчення громадської думки і дослідження.

Представники аналітичного центру Сedos анонсували ще про ряд воркшопів, які стосуватимуться дослідження фіксації руйнувань міст внаслідок війни та планування відновлення громад.

Воркшоп

Воркшоп

                                                  

ВоркшопВоркшопВоркшоп

                      
      Оксана Жук, завідувач кафедри соціогуманітарних технологій