Перейти до основного вмісту

«Мала лісова академія» у Луцькому НТУ. Як школярі пробують себе у ролі науковців

 

 

Учні Волинського обласного еколого-натуралістичного центру на три дні опинилися у ролі студентів ЛНТУ та випробували свої сили як науковці-початківці. Юні лісівники отримали можливість пожити у студентському гуртожитку та стати слухачами лекцій від педагогів ЛНТУ, а також попрацювати у спеціалізованих лабораторіях.

 

 

Впродовж 24-26 вересня, для юних гостей викладачі факультету аграрних технологій та екології влаштували справжнє студентське життя. Діти відвідали тематичні лекції, взяли участь у різноманітних дослідах і перейняли професійні навички та поради педагогів щодо подальшого фахового розвитку.

 

 

Водночас, представники університету розповіли молоді про Луцький НТУ, спеціальності, які тут можна здобути і переваги, які отримують студенти нашого ЗВО, здобуваючи освіту і, паралельно, відкриваючи нові перспективні можливості.

 

 

Привітав учасників природничої школи «Мала лісова академія» у стінах ЛНТУ декан ФАТЕ Руслан Кірчук. Він висловив захоплення тим, що юні хлопці і дівчата показують високий рівень зацікавленості наукою та природою, а тому побажав молоді успіхів у навчанні та правильному виборі професії.

 

 

Своєю чергою, проректор з НПР та забезпечення якості освіти ЛНТУ Оксана Ляшенко закликала молодь ніколи не втрачати жаги до знань і завжди рухатися вперед до самовдосконалення: «Я бажаю вам завжди бути цілеспрямованими і пам’ятати, що знання - не тягнуть донизу, а дають крила».

 

 

Із вітальним словом також виступила директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук. Вона наголосила, що пробувши три дні на сесії «Малої лісової академії», діти не зможуть остаточно обрати свій майбутній шлях, але подібні заходи дозволяють познайомитися із фаховими людьми, дізнатися якомога більше цікавої інформації і принаймні визначитися із подальшими професійними вподобаннями.

«Вічно за шкільною партою не будеш, приходить момент, коли закінчується шкільне життя і потрібно обирати професію. Тому завдання і мета наших відділень природничої школи - допомогти старшокласнику визначитися у майбутній професії», - наголосила Валентина Остапчук.

Варто зазначити, що до триденного екскурсу у життя ЛНТУ доєдналися школярі-старшокласники з різних куточків Волині, зокрема, з села Четвертня та Чаруків і Ратнівського району. Для них підготували цілу серію тренінгів та майстер-класів, а також низку наукових досліджень, які діти могли здійснити власноруч на базі лабораторій ЛНТУ.

 

 

Ілона Карпюк, Марія Бандура – відділ іміджу та промоції