Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ продовжуються засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним кругом столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.

Тут однодумці діляться своїми враженнями від прочитаних книг; проводять паралелі між історіями, надрукованими на сторінках та історіями прожитими нами; знаходять особисте натхнення та шукають власну мотивацію. 

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Цього разу учасники клубу  ділилися враженнями та думками щодо прочитаних книг Вільяма Ґолдінґа «Володар мух», Еріха Фромма «Мати чи бути?» та Віктора Франкла «Людина в пошуках справжнього сенсу».

За словами ініціаторки читацького клубу, доцента кафедри соціогуманітарних технологій Ольги Піменової, клуб продовжує розвиватися, знаходити нових однодумців і попри війну та відімкнення світла, рухатися шляхом розвитку й надалі.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Так, студенти разом з викладачами поділилися думками щодо «Володаря мух» - славнозвісної книги, завдяки якій, Вільям Ґолдінґ став лауреатом Нобелівської премії. Усі зійшлися на тому, що устрій суспільства та сутність людини взаємопов’язані на шляху розвитку та становлення.

«Книга написана легко, але відкриває філософську, політичну, психологічну глибину устрою людського суспільства, колективу, власної душі. Ми живемо в суспільстві і воно розвивається, ми потрапляємо в певні групи і відповідного до того, як починаємо діяти та жити, що ми вибираємо - наша душа і сутність змінюються. Від цього змінюється і сам устрій суспільства», - кажуть читачі.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Шукали справжній сенс людини учасники клубу на прикладі книги Віктора Франкла. Невелика, але надзвичайно глибока книжка, написана австрійським психологом і філософом, засновником логотерапії, де він описує три роки ув’язнення в концентраційних таборах Дахау і Освенцимі, голод, приниження, нелюдську жорстокість та страждання.

Згідно з його теоріями між подіями, які випали на долю людини і її ставлення до них, лежить свободна воля. Інакше кажучи, ми самі вибираємо, як відноситись до свого життя і оточуючого світу. Сучасна психіатрія й досі спирається на тези, виведені Франклом і визнає величезний внесок в пошук сенсу і мотивацію людського існування.

Читацький клуб ЛНТУ одноголосно рекомендує до прочитання цю книгу, адже кажуть, що саме втрата сенсу життя приводить людину до загибелі фізичної. За що можна «триматися», аби жити, як знаходити легкість, гармонію і мету поділилися читачі книги і рекомендували її для загалу.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Мати чи бути? Ще одне філософське питання підняли любителі книг в ЛНТУ. Відштовхувалися від однойменної праці Еріха Фромма.

«Чому ми обираємо «бути», аніж «мати»?! Бо те, ким ти є, в тебе не відберуть, але те, що ти маєш – забрати можуть дуже просто», - кажуть студенти.

«Людина, на шляху свого становлення, живе, щоби мати щось: дітей, машину, квартиру тощо. В якийсь момент людина розуміє, що це не зовсім правильне рішення і в перехідний період починає задумуватися: «Я не хочу мати - я хочу бути». І вибір буде саме за цим. Я хочу мати дітей або я хочу мати вчену ступінь - це споживацьке відношення до життя. Важливо не споживати, а бути мамою, бути науковцем – писати, творити; бути музикантом, вчителем… Це майже одне й те ж по суті, але людина розуміє, як це - не просто взяти в руки і використовувати, а важливо хотіти творити в цій галузі. Це й вирізняє від споживацтва та творця», - кажуть у читацькому клубі.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

Тож після цікавого обговорення та обміну думками, учасники круглого столу поставили за мету прочитати новий спектр книг до наступної зустрічі наступного місяця. Серед обраної читцями літератури: Ортега-і-Гассет «Бунт мас»; В.Станчишин «Стіни в моїй голові» та книга на вибір.

Запрошуємо усіх охочих поєднуватися в останній четвер місяця у приміщенні бібліотеки ЛНТУ.

читацький клуб