В рамках Тижня факультету митної справи, матеріалів та технологій на кафедру туризму та готельно-ресторанної справи завітала співзасновниця Центру традиційної культури «Медова хата» Марія Шотік з лекцією-дискусією «Розвиток медового туризму на Волині».

Під час зустрічі студенти дізналися і побачили неперевершену продукцію даного культурного осередку – меди, апіфітобальзами, медову косметику, бджолину отруту. Уся продукція «Медової хати» виключно ручної роботи, яка виробляється в обмеженій кількості.

медовий туризм

Студенти отримали інформацію про те, як розрізняти різні меди, як виявити правдивість медової продукції.

Цікавою була інформація про апофітобальзами – напої, які мають противірусну та антибактеріальну дію. Їх можна вживаюти з профілактичною метою або як лікувальні засоби при низці захворювань (таких як артрити, артрози, застуди, туберкульоз, пневмонія, бронхіальна астма та інші).

Неперевершеною була інформація про унікальність медової косметики, яка виготовлена з використанням продуктів бджільництва на основні ефективних рецептів. Вона допомагає підтримувати стан організму в чудовій формі упродовж багатьох років.

Бджолина отрута також відновлює втрачену чутливість тканин і силу м'язів, розширює кровоносні судини, покращує циркуляцію крові в уражених органах після інфарктів чи інсультів. Серед інших захворювань, де бджолина отрута дає ефект, – хвороба Паркінсона, дитячий церебральний параліч.

Лекторка додала, що Центр традиційної культури «Медова хата» готовий сприяти професійному розвитку майбутніх туристів, а тому маємо сподівання, що подібні лекцієї-дискусії будуть продовжуватися в Луцькому національному технічному університеті.

Доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Богдан Лепкий