Перейти до основного вмісту

А що ви знаєте про скло?! Окрім того, що це незамінна річ у побуті та будівництві, це ще й засіб для творчого розмаху, інноваційних рішень та унікальних розробок. Усе про скло сьогодні розповів студентам кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ запрошений спікер і випускник нашого ЗВО – директор компанії Sorko Віктор Дубчук.

Його спіч стосувався використання світлопрозорих конструкцій в сучасному будівництві.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Представила запрошеного гостя завідувач кафедри БЦІ Ольга Ужегова, яка відзначила, що завдяки власному бажанню та цілеспрямованості кожен із нинішніх студентів має можливість досягнути професійного та особистого зростання, як це нині демонструють успішні випускники кафедри. Сьогодні такі фахівці зустрічаються зі студентською молоддю, аби поділитися власним досвідом і надати якомога більше практичних професійних порад.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Своєю чергою, Віктор Дубчук розповів про компанію Sorko, яку очолює та її про продукцію. За його словами, споруди зі скла сьогодні є одними з найбільш модернових, практичних та затребуваних. Фактично, уявити будівництво без застосування конструкцій зі скла – неможливо.

Окрім того, що скло у різних спорудах – це сучасно, воно має низку практичних характеристик, такі як навантаження, розтяг і вигин, може протистояти перепадам температур, ударам і ще й варіюється різноманітним розмірами.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Сьогодні, додає спікер, скло використовується у найкреативніших варіаціях у будівництві, адже може міститися на даху, мати унікальне кріплення фактично на будь-яких об’єктах, використовуватися як на сходових клітках чи бути елементом балкона, гаража, вхідних чи міжкімнатних дверей, а так само й бути самостійними архітектурними об’єктами. Лектор поділився практичними прикладами застосування скла у будівництві, серед яких показав варіанти використання у житлових та комерційних приміщеннях і навіть план Саудівської Аравії щодо створення надсучасного «скляного міста» майбутнього.

Цікаво було побачити й те, як майстри створюють цілі портрети на склі, а найсміливіші учасники зустрічі змогли самостійно випробувати скло на міцність під тиском власної ваги.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Довільна форма спілкування, низка цікавих запитань та конструктивних відповідей дозволили студентам налагодити професійну комунікацію із гостем й, можливо, потенційним роботодавцем. Лекція буквально «пролетіла» непомітно у часі й довела, що будівельні конструкції можуть бути неординарними і вправне володіння цією майстерністю дозволяє відкривати необмежений горизонт для самореалізації.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ