Перейти до основного вмісту

Співпраця з іноземними партнерами – пріоритетний напрям діяльності факультету архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ. Після отримання запрошення від Люблінської політехніки (Польща) розпочалося трьох-місячне міжнародне стажування викладачів ФАБД, що відбувається в змішаному форматі – очна участь і подальший дистанційний формат комунікування відповідно до обраних напрямків співпраці, що є дуже результативним поєднанням.

стажування

Дуже приємно, що активну участь в програмі міжнародної очної академічної мобільності, яка була організована деканом ФАБД Андрійчуком Олександром приймають викладачі від усіх кафедр факультету: кафедра будівництва та цивільної інженерії (Парфентьєва Інна, Верешко Олег, Мельник Юлія), кафедра електричної інженерії (Коменда Наталія, Романюк Микола), кафедра прикладної математики (зав. кафедри Мікуліч Олена, Бондарський Олександр) і кафедра архітектури та дизайну (зав. кафедри Пасічник Оксана, Рубан Зоряна).

Організаційну зустріч провели заступник декана факультету електротехніки та інформатики Dr hab. inż. Paweł Komada, заступник декана факультету інженерії довкілля Dr inż. Aneta Czechowska-Kosacka, завідувач кафедри сучасної архітектури Dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski та представники міжнародного відділу Люблінської політехніки.

стажування

 

 

 


 

Під час очного стажування в Люблінські політехніці викладачі ФАБД мали можливість ознайомитися з структурою університету, відвідати аудиторії та лабораторії: факультету будівництва та архітектури,  факультету інженерії довкілля,  факультету електротехніки та інформатики  та факультету математики та інформаційних технологій.

Під час зустрічі з професорами та керівниками лабораторій даних факультетів науковці ознайомилися з принципами організації освітнього процесу, процедурами акредитації освітніх програм, науковими напрямками роботи факультетів, можливостями проведення досліджень в окремих лабораторіях.

При спілкуванні науковців були досягнуті домовленості щодо можливостей публікацій результатів досліджень наших викладачів у виданнях Люблінської політехніки та рецензування наукових праць. Також були означенні можливості співпраці щодо досліджень пов’язаних з формування громадських просторів для людей з особливими потребами.
 

стажуваннястажуваннястажуваннястажуваннястажування

Завідувач кафедри сучасної архітектури Bartłomiej Kwiatkowski ознайомив із технічними можливостями будівельної лабораторії Люблінської політехніки, а також дослідженнями, що на даний час в ній проводяться і які є актуальними та перспективними для польських науковців.

стажуваннястажування

Професор Paweł Komada продемонстрував для учасників з України лабораторії університету в лабораторному корпусі Люблінської політехніки.

стажуваннястажуваннястажуваннястажуваннястажування

Професор Яцек Червінський представив до уваги учасників з ЛНТУ можливості досліджень у лабораторіях факультету інженерії довкілля Люблінської політехніки.

стажуваннястажування

У супроводі професора Paweł Komada ознайомились з навчально-науковими лабораторіями факультету «Електротехніки та інформатики», який нещодавно відсвяткував своє 60-річчя.

- в лабораторії електричних апаратів було продемонстровано роботу стендів, які розроблені викладачами кафедри та виконані стейкхолдерами університету.

стажування

- в лабораторії відновлювальної енергетики ознайомились з роботою сонячної станції, з проблемами впливу генерації СЕС на електричні мережі.

стажування

- лабораторія техніки високих напруг:

стажування

Викладачами факультету було продемонстровано винахід: вимикач середніх напруг без технології SF6, що зменшує викиду в атмосферу газу:

стажування

З колегами-енергетиками домовилися про подальшу співпрацю щодо публікації статей в журналі «Informatyka, automatyka, pomiary» який індексується в науково-метричній базі Web of Science, а також читання онлайн лекції запрошеними професорами.

Велике враження справив новий корпус факультету будівництва та архітектури, автором проекту якого є завідувачем кафедри «Сучасної архітектури» Bartłomiej Kwiatkowski, а також комп’ютерні класи та їх програмне забезпечення, лабораторія для вивчення інклюзивності архітектурного середовища, аудиторія рисунку та рівень виконання макетної частини проекту. 

Під час ознайомлення з матеріальною базою та науковими напрямками підготовки архітекторів у Люблінській політехніці приємно вразив інтер’єр корпусу будівництва та архітектури

стажування

Аудиторія інклюзивності архітектурного середовища:

стажування

Аудиторія рисунку, під час проведення занять:

стажування

З колегами-архітекторами домовилися про подальшу наукову співпрацю – публікації в журналі „Teka Komisji Architektury, Urbanistyki i Studiów Krajobrazowych” (рецензований міжнародний міждисциплінарний збірник, який видається польською та англійською мовами Польською академією наук у Любліні (філія) та Люблінським політехнічним університетом), що поданий редколегією на індексування в науково-метричній базі Scopus. Сфера його статей охоплює архітектуру та містобудування, ландшафтну архітектуру та просторове планування.

Виконання студентами складного завдання з дисципліни «Живопис та рисунок» ‒ рисунок чорних предметів на чорному фоні.

стажування

Під час проходження очного етапу стажування в «Люблінській політехніці» – була можливість ознайомитися з новими публічними просторами в м. Любліні.

стажуваннястажуваннястажуваннястажуваннястажування