Перейти до основного вмісту

21-22 жовтня в ЛНТУ відбулася VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих вчених «ФІЗИКА І ХІМІЯ ТВЕРДОГО ТІЛА: СТАН, ДОСЯГНЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ». Організаційними моментами традиційно займалися викладачі кафедри фізики та вищої математики і кафедри матеріалознавства.

Активними учасниками конференції стали молоді вчені та їхні досвідчені керівники з провідних закладів вищої освіти, таких як Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського», Нацiональний технiчний унiверситет «Харкiвський полiтехнiчний iнститут», Волинський національний університет імені Лесі Українки, Чернівецький національний університет імені Ю. Федьковича та ін. Традиційною є увага з боку науковців Національної Академії наук, зокрема Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона, Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, Інститут проблем матеріалознавства імені І. М. Францевича тощо.

На конференції представлені також результати міжнародної співпраці українських науковців, зокрема із дослідниками Польща (Гуманітарно-Природничий Університет імені Яна Длугоша в Ченстохові, Краківський технологічний інститут, Інститут металургії і матеріалознавства Польської академії наук), Німеччини (Інститут комплексних матеріалів, Дрезден), Естонії (Інститут фізики Тартуського університету), Португалії (Університет м. Кампо-Гранде) та Бразилії (Федеральний університет штату Мату-Ґроссу-ду-Сул).

конференція

Конференцію проведено в онлайн форматі на платформі Google Meet. Засідання модерував в.о. завідувача кафедри фізики та вищої математики Дмитро Захарчук. На конференцію подано понад 90 тез доповідей.

На пленарному засіданні з вітальним словом виступила проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень ЛНТУ Олена Лютак. Вона виокремила значення фізики та хімії у сучасній науці та їх безпосередній зв'язок із прикладними науками, зокрема, матеріалознавством.

Доцент фізики та вищої математики ЛНТУ Сергій Луньов презентував результати дослідження фізичних властивостей напівпровідникових матеріалів «КІНЕТИКА ВІДПАЛУ РАДІАЦІЙНИХ ДЕФЕКТІВ В ОПРОМІНЕНОМУ ЕЛЕКТРОНАМИ ГЕРМАНІЇ».

конференція

Доповідь «STRUCTURE, OPTICAL PROPERTIES AND PHOTOCATALYTIC ACTIVITY OF UNDOPED, CD-DOPED ZNO FILMS» Дмитра Миронюка, наукового співробітника Інституту проблем матеріалознавства імені І. М. Францевича НАН України, вразила не лише вагомими науковими здобутками, а й креативною презентацією.

конференція

Аспірантка Волинського національного університету імені Лесі Українки Орися Березнюк продемонструвала результати роботи над темою «ФАЗОВІ РІВНОВАГИ У КВАЗІПОТРІЙНІЙ СИСТЕМІ Cu2S–SnS2–P2S5 ПРИ 500 К».

На завершення пленарного засідання аспірант кафедри матеріалознавства ЛНТУ Михайло Вишинський у доповіді «ВПЛИВ СТУПЕНЯ ПІДСУШУВАННЯ БІОКОМПОЗИЦІЇ НА МІЦНІСТЬ ПРИ СТИСКАННІ БІОКОМПОЗИТІВ» розказав про здобутки у напрямку створення біодеградабельних матеріалів.

конференціяконференціяконференція

Серед доповідей секційних засідань варто відзначити виступи колег із НТУ «Харкiвський полiтехнiчний iнститут» Сергія Князєва «СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ ПОКРИТТІВ Ti-Zr-Nb-N З НІТРИДНО-ТВЕРДОРОЗЧИННИМ ЗМІЦНЕННЯМ», Олександра Волкова, Валерії Субботіної «ТЕХНОЛОГІЧНІ ПРИНЦИПИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ДЕТАЛЕЙ МАШИН».

За результатами досліджень сформовано електронний Збірник матеріалів конференції, який буде розміщено на сайті ЛНТУ. На завершення можемо констатувати: не зважаючи на обмеження військового часу, конференція відбулася успішно, а її учасники отримали справжнє задоволення від інтелектуального спілкування.

Проф. Ольга Гулай