Перейти до основного вмісту

Інформаційний проект «#Молоді вчені ЛНТУ» був започаткований задовго до війни в Україні і покликаний популяризувати науку серед молоді, відкрити завісу професійної сцени когорти молодих науковців ЛНТУ, аби показати, хто сьогодні робить науку!

Ми продовжуємо тримати науковий фронт і розповідати про молодих вчених ЛНТУ, аби стимулювати молоде покоління до розвитку, процвітання та успішної реалізації.

Сьогодні про ліси та їхнє значення для суспільства, розвиток лісогосподарства та перспективи молодих науковців, які прагнуть винаходити те, чого немає розповідає член наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених ЛНТУ Юрій Шимчук.

молоді вчені

- Який ваш учений ступінь та посада в ЛНТУ?

-Я асистент кафедри лісового господарства, заступник декана з молодіжної політики та профорієнтації факультету аграрних технологій та екології.

- Кожен науковець має свій напрямок, науковий інтерес. У чому полягають ваші дослідження?

-Мої напрямки наукових досліджень: механізація лісового господарства, лісовідновлення та лісорозведення, дослідження технологій формування мікрорельєфу поверхонь тертя для їх підвищеної зносостійкості.

- Яка особливість вашого наукового напряму, яким чином можемо його застосовувати у повсякденному житті?

-Ліси відіграють важливу екологічну, соціальну та економічну роль в житті людини. Ліс захищає вододжерела від забруднення, сприяє накопиченню запасів підземних вод, захищає різні об'єкти і території від несприятливих природних та антропогенних впливів, створює сприятливі мікрокліматичні умови для здоров'я людей.

Проблема збільшення територій, вкритих лісовою рослинністю, для України була актуальна завжди. Національна програма збільшення площі лісів України  передбачає збільшення площ під лісовими насадженнями. Це потребує комплексного дослідження процесів лісовідновлення. Для полегшення праці лісівників потрібно максимально ефективно використовувати механізовану техніку, що дасть змогу суттєво скоротити та полегшити процес відновлення  лісових насаджень.

-Якими рисами повинен володіти успішний науковець?

-Трансформаційні зміни в освіті ставлять нові виклики перед науковцями. Це вимагає професійних знань, умінь та навичок для успішної реалізації творчого потенціалу. У складних умовах сьогодення для досягнення поставленої мети потрібно бути наполегливим і терплячим.

Успішний науковець - цілеспрямований, ініціативний, мобільний, динамічний.

- Чи перспективною є наукова діяльність і як зацікавити нею молодь?

-Наукова діяльність сьогодні, перш за все - необхідність.

Сучасна молодь хоче отримувати все і одразу. У науковій діяльності не все так швидко. Це велика кількість експериментів та обробка дослідних даних, а це процес який потребує тривалого часу, сили та терпіння. На сьогодні існує велика кількість можливостей для студентів та молодих науковців, це і стипендії, і гранти, премії, і т.д. Тому головне - поставити мету і йти до неї.

- Який він – сучасний вчений?

-Головне завдання вченого – «винаходити те, чого ще немає»!