Днями відбувся захід «Вплив воєнних дій на довкілля в Україні та зелене відновлення. Екоцид: шлях до міжнародного визнання», який проводила Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, до якого приєдналися молоді вчені Луцького національного технічного університету.

Голова Ради молодих вчених Павло Мазилюк виступив з постером на тему: «Зелена ініціатива: Молоді вчені об'єднуються для дослідження та вдосконалення території Луцького національного технічного університету», де  розповів про методи відновлення територій наших міст.

Молоді вчені

«Планування території університету перед висадженням дерев, газонів та інших зелених насаджень є важливою складовою процесу створення привабливого та функціонального середовища для навчання, відпочинку та спілкування. Цей підхід вимагає обдуманої стратегії та уваги до деталей, щоб досягти балансу між естетикою, екологічною стійкістю та практичністю.

Враховуючи різні потреби студентів, викладачів та співробітників, можна розробити місця для навчання на свіжому повітрі, рекреаційних зон, зон для спорту та інших діяльностей. Це дозволяє створити багатофункціональне середовище, яке відповідає різним інтересам та потребам університетської спільноти»,- зауважив Павло Мазилюк у своїй доповіді.

Молоді вченіМолоді вчені

Луцький національний технічний університет передує розвитку екологічно чистого транспорту. У 2021 році на території університету була розроблена велопішохідна мережа, яка поетапно втілюється в життя. Особливістю цієї мережі є можливість вибору різних маршрутів для руху велосипедистів. Це перший проект розвитку альтернативного чистого виду транспорту, який буде мати «варіативність руху», на території університету в Україні.

Також привів короткий приклад, як ці підходи реалізовуємо під час реконструкції території в Луцькому національному технічному університеті.

Також важливо зазначити, що для успішної реалізації таких проєктів необхідно залучати не лише фахівців з однієї галузі, але й представників усіх відповідних областей.

Молоді вчені Молоді вчені

В кінці заходу долучилися до флешмобу StopEcocideinUkraine.

Запис заходу знаходиться на сторінці Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України https://fb.watch/mBLjkEK50e/

Молоді вчені

Павло Мазилюк, голова Ради молодих вчених ЛНТУ