Перейти до основного вмісту

Студентське проектне бюро – інновація, яка уже активно реалізовується в ЛНТУ. Це новостворені осередки для студентів, де вони матимуть змогу опанувати нові знання, здобути практичний досвід, знайти однодумців в улюбленій справі і почерпнути максимум корисних вмінь.

Якщо ти будівельник, але цікавишся дизайном – маєш змогу відвідувати тематичне бюро, якщо ти машинобудівник, але цікавишся ІТ-технологіями – гайда у студентське бюро… Обирай ту сферу, яка приносить тобі задоволення і покращуй власні здібності та розвивай свій талант.

Презентація студентського конструкторсько-технічного бюро відбулася на факультеті архітектури, будівництва  та дизайну. Розпочав захід декан факультету Олександр Андрійчук, наголосивши, що із впровадженням СКТБ, започатковується новий тип студентської діяльності на факультеті.

ФАБДФАБДФАБД

«Ви зможете долучатися до роботи в бюро після пар і працювати разом із нашими викладачами над реалізацією нових цікавих проектів та ідей. Головне – мати бажання і розвиватися разом із нами», - звернувся до студентів Олександр Андрійчук.

Привітала учасників презентації ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона зазначила, що концепція створення масштабного проекту СКТБ дуже цікава та актуальна ініціатива і надзвичайно приємно, що на ФАБД створили одразу чотири таких бюро.

«У яких би ЗВО за кордоном ми не були з колегами, усюди спостерігали таку картину, коли студенти від ранку до вечора перебувають у стінах університету. Вони мають чим зайнятися, вони працюють в лабораторіях, здійснюють цікаві для них дослідження, знайомляться і розвиваються. Саме таку ідею ми перейняли і зробили аж 30 СКТБ – осередки, де молодь може опанувати нову справу. Це не тільки профільні та спеціалізовані бюро відповідно до факультету чи спеціальності, вони дають можливість розвиватися в усіх напрямах. Усе це - для вас», - наголошує ректор.

Тож Ірина Вахович подякувала колегам за активність у провадженні нової діяльності, а студентам побажала натхнення, згуртованості та розвитку.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

Таким чином, перше бюро «Будівельних матеріалів і конструкцій» презентували доценти кафедри будівництва та цивільної інженерії Віталій Процюк та Сергій Дробишинець.

Основною метою бюро, кажуть науковці, є створення наукового простору, що сприяє успішному розвитку кожного учасника, започаткування та реалізація науково-дослідних робіт і практичних компетенцій, поглиблення уже набутих знань в університеті.

Основними завданнями СКТБ є: дослідження міцності будівельних конструкцій; розробка науково-інноваційних продуктів; дослідження характеристики будматеріалів; співпраця з підприємствами та їх консультування і впровадження результатів наукових досліджень в освітній процес, під час написання студентських дипломних робіт і наукових статей.

Загалом бюро включає три напрями:

-дослідження міцності і деформаційних характеристик будматеріалів;

-обстеження будівельних конструкцій;

-обстеження штучних споруд.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

 

Старший викладач кафедри архітектури і дизайну Микола Нінічук презентував «Архітектурно-проектне бюро».

Його основною метою є: створення студентського науково-інноваційного простору із елементами виробництва, що сприяє всебічному розвитку кожного його учасника, започаткуванню та реалізації різного роду практичних, наукових та навчальних проектів.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

Серед завдань, до яких будуть дотичними студенти є:

-розробка та комерціалізація наукових та науково-інноваційних продуктів;

-розробка проектної документації;

-співпраця з підприємствами та організаціями щодо виконання проектів;

-проведення різного роду тренінгів та занять теоретично-практичного спрямування;

-інтеграція результатів діяльності бюро у навчальний процес.

Три ключові напрями охоплює бюро, серед яких:

-розробка архітектурних рішень будівель і споруд;

-благоустрій і ландшафтний дизайн;

-розрахунок і проектування будівельних конструкцій, робота над втіленням в життя архітектурних ідей.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

 

Бюро «Комп’ютерних технологій в дизайні» представила старший викладач кафедри архітектури та дизайну Ольга Приступа. Вона зазначає, що бюро передбачає проектування дизайну інтер’єрів, комп’ютерне моделювання об’єктів і предметів інтер’єру, розробка дизайну поліграфічної продукції.

«Запрошуємо студентів реалізувати свій творчий і науковий потенціал і, таким чином, спільно формувати наше майбутнє. Наше бюро створене для того, щоб ви змогли опанувати практичний досвід проектування, а також задля науково-методичної роботи, для проектної діяльності та проходження переддипломної практики, ознайомлення із графічними програмами», - додає науковиця.

Серед основних напрямів роботи СКТБ:

-дизайн одягу, аксесуарів, дизайн стилю;

-поліграфічний дизайн та візуалізація;

-дизайн інтер’єрів.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

 

Бюро «Конструювання та керування БПЛА» представив доцент кафедри прикладної математики та механіки Олексій Приходько.

Бюро включає в себе вивчення розробки, моделювання, конструювання безпілотних літальних апаратів та навчання керуванню БПЛА.

«Безпілотні літальні апарати зараз дуже потрібні і у великих кількостях. Тому спільно з студентами ми розробляємо безпілотники з різним функціональним призначенням і виконанням різноманітних завдань»,-  додає науковець.

ФАБДФАБД

Кожна команда викладачів, яка представляє чотири тематичні студентські бюро, продемонструвала реальні приклади діяльності, проекти, які уже були реалізовані спільно з студентами, результати роботи у будівельній лабораторії чи проекти будівель і благоустрою (зокрема, на прикладі навчальних корпусів ЛНТУ), дизайнерські роботи та їх втілення у реальне життя, технології, які уже активно знаходять своє застосування в умовах сьогодення.

ФАБДФАБДФАБДФАБДФАБДФАБД

 

Тож факультет запрошує охочих долучатися до роботи в СКТБ і відкривати для себе нові можливості розвитку та професійного й особистого зростання.

 

Бюро «Будівельних матеріалів і конструкцій»: середа, четвер, п’ятниця з 16:00 до 18:00 (ауд. П112).

«Архітектурно-проектне бюро»: четвер з 16:00 до 18:00; п’ятниця з 14:00 до 16:00 (ауд. Л405а).

Бюро «Комп’ютерних технологій в дизайні»: вівторок з 16:00 до 18:00, п’ятниця з 10:00 до 12:00 (ауд. Л305).

Бюро «Конструювання та керування БПЛА»: вівторок з 11:00 до 13:00 (ауд. Л110 – конструювання БПЛА; ауд. П47 – навчання керуванню БПЛА).