У Луцькому національному технічному університеті 01 листопада 2022 року зі здобувачами вищої освіти була проведена відкрита лекція на тему «Академічна доброчесність: принципи реалізації та відповідальність».

Участь взяли студенти освітніх програм «Логістика», «Фінанси, банківська права та страхування», «Економіка підприємства», «Публічне управління та адміністрування», «Права», «Облік і оподаткування», «Міжнародні економічні відносини», «Менеджмент», «Маркетинг», «Цифровий маркетинг»,«Економіка», «Управління персоналом та економіка праці» всіх освітніх рівнів факультету бізнесу та права.

Захід був проведений в рамках тижня академічної доброчесності.

Зустріч проходила дистанційно на платформі Zoom. Спікером виступила к.е.н., доцент провідний фахівець відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації ЛНТУ Мирослава Купира.

доброчесністьдоброчесністьдоброчесність

На початку зустрічі спікером було зазначено, що академічна доброчесність це, в першу чергу, про довіру в освіті та науці, що всі процеси відбуваються згідно з правилами, а заявлене відповідає дійсності. Обговорили нормативно-правове забезпечення, що містить процедури, стандарти та політику дотримання принципів академічної доброчесності, види порушень академічної доброчесності та шляхи їх усунення. Про популяризацію академічної доброчесності в ЗВО через ряд реалізованих проєктів, зокрема, буклет-календар «Правила академічної доброчесності першокурсника», saiupmotivationcards, інформаційно-просвітницька кампанія серед студентів «Щеплення від плагіату», стікери доброчесності, конкурс есе.

Закцентовано увагу здобувачів на спеціалізованій програмі Unicheck, яка є технологічним інструментом протидії порушення академічної доброчесності та згідно яких положень ЗВО реагує на порушення академічної доброчесності.

доброчесністьдоброчесність

Особливу увагу було приділено видам порушень академічної доброчесності, розуміння яких допоможе здобувачу в подальшому мінімізувати їх вплив на освітній процес. Адже самостійне виконання завдань, якісне проведення досліджень, належне оформлення посилань на запозичені матеріали, розвиток критичного мислення  формують компетентного фахівця, готового брати відповідальність за всі процеси.

Факультет бізнесу та права ЛНТУ