Перейти до основного вмісту

22 лютого 2024 року кафедра будівництва та цивільної інженерії провела громадське обговорення освітніх програм «Будівництво та цивільна інженерія» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Розмова відбулася в дистанційному форматі на платформі ZOOM, до якої запросили здобувачів вищої освіти, роботодавців, випускників спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія.

БЦІ

Розпочав обговорення освітніх програм декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук, який водночас є гарантом ОП «Будівництво та цивільна інженерія»  першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Він охарактеризував усі зміни, які були внесені до освітніх програм в попередні роки, як удосконалювалися формулювання компетентностей та результатів навчання, були оптимізовані навчальні плани. Такі зміни дозволяють покращити підготовку фахівців будівництва відповідно до вимог часу. Недарма щороку зростає контингент здобувачів вищої освіти першого курсу. Наш університет дає хороші знання.

До ZOOM-конференції долучилась Софія Гула – в.о. директора департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами, начальник управління земельних ресурсів Луцької міської ради: «Вчергове ознайомилася з освітніми програмами. Законодавство в Україні змінюється, тому студентам вивчати його потрібно і це завжди актуально. Добре, що в ОП відображено комплексне планування міст, воно формує у здобувачів європейський підхід до планування і на це бажано виділяти більше годин. Тепер вивчаються «ГІС-технології» у бакалаврській програмі. Дякую, що врахували побажання попередніх років».

Завідувачка кафедри будівництва та цивільної інженерії Ольга Ужегова ознайомила учасників конференції зі змінами, внесеними до ОП, оскільки до Стандарту вищої освіти зі спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти були внесені доповнення – розширені спеціальна компетентність СК03 та результат навчання РН09 в частині проєктування безбар’єрного простору.

БЦІ БЦІ


До обговорення ОП підключився Тарас Пахолюк, випускник (2023 р.) магістратури за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія, а тепер архітектор parallel.architects, урбан-планувальник та операційний керівник ГО «місто.перезавантаження». Тарас ще раз підкреслив, що тема безбар’єрності дуже важлива, сьогодні багато людей потребують особливої турботи, інклюзивності  та доступності.

БЦІ

Випускниця 2021 року магістр Галина Журавська підкреслила, що сьогодні в тренді процеси відновлення, відбудови, побудова укриттів та сховищ. Варто це враховувати у курсовому та дипломному проєктуванні. Також цікавим є проєктування «зелених будівель». Європа має такий сертифікат. Студентам потрібно розповідати, коли будинок може мати цей сертифікат, ввести курси, де навчатимуть, як робити міста «зеленими», стіни «зеленими», будинки «зеленими», щоб менше було викидів СО2.

БЦІ

Здобувач вищої освіти Ігор Бойко (група БЦІм-11) зауважив, що хотілося б побільше практичних моментів для студентів, частіше проводити заняття безпосередньо на будовах, вивчати сучасні способи будівництва, не тільки традиційні технології та матеріали, а й альтернативні, зокрема, застосування 3D-принтера для створення будівельних конструкцій та цілих споруд.

Тетяна Герасимик-Чернова – заступник директора Любешівського технічного фахового коледжу, випускниця 2022 року спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія, повідомила, що слідкує за розвитком ОП щороку. Коли навчалась, то все влаштовувало, все було доступним. Тепер основний акцент – відбудова України, сучасні технології будівництва: «Бажаю усім миру, щоб навчання було без тривог, очним, у прямому контакті «викладач-студент».

БЦІ

Випускниця 2020 року Тетяна Рибак також наголосила, що відновлення України потребуватиме фахівців будівництва, тому потрібно вивчати дорожні споруди, зокрема, будівництво мостів і труб, проводити більше виїзних лекцій та екскурсій на виробництво, вивчати дорожні матеріали. Хотілося б від науковців університету отримати пораду щодо зимового утримання доріг – цьогоріч замовляли сіль з Європи, це дуже дорого, потрібно шукати альтернативу.

БЦІ

Студентка групи БЦІ-41 Христина Батіг зауважила, що їм, студентам четвертого курсу, не вистачає знань з кошторисної справи, адже дисципліна «Ціноутворення у будівництві» була тільки як вибіркова.

БЦІ

Здобувач вищої освіти Поліщук Володимир (група БЦІм-12) зауважив, що мало часу дається на вивчення спеціальних дисциплін, важко опановувати будівельну галузь тим, хто не має базової освіти за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія. Але добре, що є платформа MOODLE, де є все; добре, що є програмне забезпечення, необхідне для розрахунків. На перспективу потрібно запроваджувати нові світові та європейські технології. «Сховища, укриття, інклюзія – важливо! Давати студентам більше сучасних знань, з дотриманням європейських норм, забезпечувати зручність та екологічність»,- наголошує Володимир Поліщук.

БЦІ

Здобувач вищої освіти Дудченко Віталій (група БЦІм-11) вказав, що мало практики: «Студент має більше читати, вчитися, інформації в MOODLE є багато і її треба опановувати. Потрібно зацікавити студента, прищепити любов до спеціальності, любов до навчання і роботи, врешті – заставити вчитися. Поки студент вчиться, має знати, як правильно. На роботі не завжди є час на навчання, і погано, коли будуть помилки в роботі».

БЦІ БЦІ


До обговорення ОП долучилися здобувачі бакалаврського рівня Ярослав Пелюх (група БЦІ-22), Софія Трохимчук (група БЦІ-22), Шемчук Микола (група БЦІ-21). З їхніх слів: «Навчання цікаве, екскурсії є, але хочеться ще більше. Другий курс став значно цікавішим, бо вивчаємо спеціальні будівельні дисципліни».

БЦІ

Завершив обговорення ОП доцент кафедри БЦІ Дмитро Ярославович Кислюк, гарант освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Він зазначив, що обговорення стимулює розвиток ОП; викладачі будуть оновлювати робочі програми, вдосконалювати курси. Для покращення освітнього процесу всі аудиторії вже мультимедійні. Університет придбав ліцензійну програму АВК, яка буде використовуватись як в навчальному процесі, так і в дипломному проєктуванні.

БЦІ

Зауваження та пропозиції, озвучені при обговоренні, будуть максимально враховані при формуванні майбутніх освітніх програм.

Кафедра БЦІ