Дуальна освіта – це нова для наших вишів форма підготовки фахівців, під час впровадження якої, студент одночасно навчається в університеті та працює за спеціальністю, отримуючи на виробництві значну частину практичних умінь та навичок професійного спрямування.

Переваги такої форми навчання – це створення чудових умов для старту професійної кар’єри випускника, поєднання теоретичного навчання з практичним засвоєнням фахових компетентностей.

Кафедра екології цілеспрямовано працювала над впровадженням даної форми навчання за освітніми програмами, які реалізуються на кафедрі, і ось в цьому році, згідно з Договором про співпрацю щодо організації дуальної форми здобуття вищої освіти між Луцьким національним технічним університетом та Державною екологічною інспекцією у Волинській області, наш здобувач гр. ЕОСм-11 Андрій Філюк продовжив навчання в магістратурі, одночасно розпочавши свою професійну кар’єру за фахом на посаді головного спеціаліста відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу – державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища у Волинській області, у Державній екологічній інспекції.

екологія

На кафедрі був розроблений увесь пакет супровідних документів для організації освітнього процесу за дуальною формою навчання, укладено відповідні договори та програму.

«Здається, зовсім нещодавно, у 2021 році, ми з одногрупниками на 4 курсі бакалаврату проходили стажування у Державній екологічній інспекції, потім – дискутували на відкритому обговоренні освітньої програми «Екологія» щодо потреби вивчати дисципліну «Екологічне інспектування» екологам-бакалаврам, а тепер – я сам працюю державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища. Мабуть, мені буде навіть легше розпочинати роботу за фахом, постійно консультуючись з викладачами кафедри, користуючись перевагами дуальної форми освіти», – говорить Андрій Філюк.

екологіяекологія

Студент впевнений, що впорається з викликами, які стоять перед ним, адже в університеті добре налагоджена система дистанційної освіти, комунікація з викладачами є постійною і об’ємною, консультування з навчальних дисциплін відбуватиметься постійно, а тепер, це буде ще і взаємообмін знаннями між викладацьким колективом кафедри і здобувачем – фахівцем-практиком.

Кафедра екології, її викладачі бажають Андрію Філюку професійного зростання та успіхів на першому робочому місці, а також сприятимуть якісному поєднанню теоретичної та практичної складових освітнього процесу за дуальною формою навчання: для нас це також цікавий та корисний новий педагогічний досвід!

Кафедра екології