Перейти до основного вмісту

03.02.2023 відбулося громадське обговорення освітніх програм на кафедрі матеріалознавства ЛНТУ. На зустрічі гаранти ОП, члени груп забезпечення, викладачі кафедри, стейкхолдери та здобувачі освіти обговорювали проєкти та реалізацію освітніх програм зі спеціальності 132 «Матеріалознавство», галузі знань 13 «Механічна інженерія».

Зі сторони роботодавців, стейкхолдерів були присутні: комерційний директор Інтерпостач Україна Андрій Йонік; начальник термічної дільниці ПрАТ «СКФ Україна» Юрій Салата; головний технолог ПП «Модерн-Експо» Артем Бойко; інженер-технолог Державного підприємства «ЛРЗ «Мотор» Наталія Тарнавська.

ОбговоренняОбговорення


Під час зустрічі учасники обговорювали результати реалізації та зміст освітніх програм підготовки бакалавра та магістра.

Гаранти освітніх програм повідомили про зміст підготовки здобувачів за освітніми програмами та особливості реалізації:

-гарант ОП «Матеріалознавство» (підготовка бакалаврів) професор Кашицький В.П.;

-гарант ОП «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» (підготовка бакалаврів) доцент Гусачук Д.А.;

-гарант ОП «Матеріалознавство» (підготовка магістрів) доцент Мельничук М.Д.

Обговорення

Особливу увагу становили особливості реалізації нової ОП «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» підготовки здобувачів бакалаврського рівня. Це порівняно нова програма, яка відкрита у 2021 році у рамках виконання Міжнародного грантового проекту «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні 609939-EPP-1-2019-1-BE-EPPKA2-CBHE-JP» (https://hein4.net).

Завідувач кафедри Микола Мельничук ознайомив учасників із аналогічними вітчизняними та іноземними ОП, досвід яких було враховано під час створення ОП «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» та реалізації проєкту.

Обговорення

Андрій Йонік зауважив, що дана ОП є цікавою та перспективною, оскільки для сучасного інженера важливим є не лише розуміння структури металів та технологій виробництва, а також і управлінські навички, які б дозволили керувати працівниками інженерних спеціальностей.

Оскільки у програмних результатах навчання ОП «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» передбачено отримання м’яких навичок управління й менеджменту індустріальних процесів та технологій, до обговорення долучилася завідувач кафедри менеджменту ЛНТУ, професор Наталія Вавдіюк.

ОбговоренняОбговорення


Пані Наталія зазначила, що для здобувачів програми не зовсім доцільною є дисципліна «Операційний менеджмент», тому що ця освітня компонента формує навички soft-skills. Тому рекомендувала замінити її, наприклад, дисциплінами: «Лідерство», «Ситуаційний менеджмент», «Самоменеджмент», «Управлінський аналіз», «Управління конфліктами». Дисципліну «Менеджмент індустрії 4.0» доцільно перенести в ОП підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня.

Юрій Салата погодився із колегами та додав, що випускникам інженерних спеціальностей не вистачає структурованості підходу і навичок керування командою (роботи в команді) одночасно із знанням матеріалознавчих дисциплін. Також важливим є знання кінцевих потреб споживачів та економічних чинників.

В обговоренні взяли участь і здобувачі освіти. Зокрема, Любов Сьомак вказала, що вона навчається на ОП «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» та є студенткою 2 курсу. Також вона зазначила, що студенти загалом задоволені навчанням на даній програмі та можливістю участі у обговоренні ОП. Разом з тим, вона відзначила, що навчання на 1 та 2 курсах за ОП «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» і «Матеріалознавство» дуже подібне.

Гарант ОП «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» Дмитро Гусачук зазначив, що на даний момент п’ятеро здобувачів даної програми навчаються за програмою подвійного диплому в університеті ім. Яна Длугоша (м. Ченстохова, Польща).

У підсумку, гаранти та члени груп забезпечення освітніх програм прийняли зауваження стейкхолдерів, колег та студентів з перспективою розгляду питань щодо удосконалення ОП спеціальності 132 «Матеріалознавство» та їх модернізації, за потреби.