Перейти до основного вмісту

Академічна мобільність в сучасній системі вищої освіти – це можливість будувати власну освітню траєкторію, не зважаючи на шаблони, кордони і консервативні бюрократичні перепони. Саме такий стиль підготовки фахівців є фішкою ЛНТУ, і у цьому навчальному році студенти-екологи нашого університету і  Хмельницького національного університету, після підписання відповідного договору між двома вишами про співпрацю в галузі академічної мобільності, здобули можливість обирати дисципліни для вивчення не лише на своїй кафедрі, але і в межах освітньої програми «Екологія» в ХНУ.

екологіяекологіяекологія

Цією можливістю скористалася Вероніка Михайлюк, наша студентка гр. ЕОС-41, яка обрала у весняному семестрі для вивчення дисципліну «Екологічна безпека», що викладається екологам у хмельницькому виші, а здобувач кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету Олександр Шестопал вибрав для вивчення курс «Методи дистанційного зондування Землі в екології», який є однією з новітніх вибіркових дисциплін професійного спрямування на кафедрі екології нашого університету.

екологіяекологіяекологія

Здобувачі, задіяні в програмі внутрішньої академічної мобільності, були долучені до дистанційних освітніх ресурсів обох університетів, та активно працюють на заняттях: для Вероніки Михайлюк, як і для усіх здобувачів у ХНУ, пари проходять в режимі відео-конференцій, оскільки там на даний час відбувається навчання у дистанційному форматі.

екологіяекологіяекологія

Доцент кафедри екології Микола Федонюк організував для студента з Хмельницького онлайн-долучення до очних занять екологів-четвертокурсників, і Олександр Шестопал активно знайомиться з методиками роботи з космічними знімками та можливостями їх використання в наукових і прикладних дослідженнях.

Завідувач кафедри екології ЛНТУ Василь Іванців та завідувачка кафедри екології та біологічної освіти ХНУ Наталія Міронова, які були ініціаторами такого академічного обміну, відзначають позитивність практики внутрішньої академічної мобільності, яка не лише розширяє горизонти професійних знань, умінь та навичок для студентів, але і сприяє розвитку їх комунікативності, самостійності, адаптивності та суспільної активності: студенти, які задіяні в обміні, вже хочуть приїхати «вживу» у чудові українські міста Луцьк і Хмельницький та зайти в аудиторії до своїх нових одногрупників і викладачів!

 

Кафедра екології