Перейти до основного вмісту

Найбільша в Україні профільна конференція Synergy. IT Business& IT Education, яка драйвить розвиток IT-освіти, відбувається нині у Києві. Її  учасниками стали викладачі та студенти ЛНТУ.

конференція

Зокрема, у делегації від університету на заході перебувають проректор з НПР та забезпечення якості освіти Оксана Ляшенко, декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук, декан факультету комп’ютерних та інформаційних технологій Інна Кондіус, завідувач кафедри ІПЗ Валерій Ліщина, заступники деканів, науковці кафедри інженерії програмного забезпечення та кафедри комп'ютерних наук, а також адміністрація Технічного фахового коледжу ЛНТУ, зокрема директор Олег Герасимчук та його заступники Світлана Буснюк, Інна Андрощук та Тарас Божидарнік.

Доєднатися до конференції в онлайн режимі мали можливість представники профільних кафедр ЛНТУ. Зокрема, за допомогою відповідної платформи, участь у заході взяли науковці кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки і гарант ОП, на чолі із завідувачем кафедри Наталією Чернящук.

З 2014 року, задля розвитку IT-освіти, конференція - єдина платформа представників зі сторони влади, бізнесу та освітніх структур. За 7 років свого існування подія залучила понад 2300 учасників та 120 спікерів. Все це – задля обміну досвідом, визначення пріоритетних векторів розвитку IT-освіти та побудови сприятливих умов для розвитку індустрії.

Synergy– це десятки успішних кейсів, колаборації провідних IT-компаній та ЗВО, кращі практики корпоративної IT-освіти, доповіді спікерів, панельні дискусії, презентації стартапів та освітніх проєктів.

Навчальні технології постійно змінюються, тому що вони регулярно приймають виклики сьогодення і дуже важливо, щоб ці виклики все ж таки були виконані. Мабуть, майже всі вже чули такі тренди та методи, як навчання впродовж життя, проектне навчання, перевернуті класи, компетентнісний підхід, едьютеймент чи, по-простому, гейміфікація навчання, але вже починають виникати нові тренди нано-навчання, фасилітація навчання, адаптоване навчання на базі AI, нейро-напрямки навчання та багато іншого.

Для навчальних закладів, що позиціонують себе як таких, що готують фахівців для IT галузі, дуже важливо ефективно навчати студентів сучасним технологіям та сервісам, саме тому важливо відслідковувати тренди в ІТ освіті.

Під час воркшопу обговорюються не тільки тренди ІТ освіти, а й результати їх впровадження в компанії GoIT та GoITeens, розглядаються на практиці кроки та рекомендації впровадження цих трендів в навчальний процес в українських ЗВО.

У сучасному світі генерується даних більше, ніж будь-коли за всю історію людства. Сучасні компанії будують свої бізнес-моделі та бізнес-процеси навколо нових цифрових можливостей, що стали доступними сьогодні. Такі проблеми з минулого як масштабування технічних рішень можна відносно легко вирішувати. Топові технічні компанії світу побудовані навколо великих даних і такі компанії вже давно вважають дані основою свого бізнесу. На воркшопах стає відомо, що таке великі дані, які проблеми вони вирішують, з якими труднощами та викликами стикаються інженери великих даних та, як великі дані допомагають бізнесу у зростанні.

Розглядаються практичні сценарії - проекти у сфері маркетингу, як великі дані змінюють компанію. Про типовий профіль інженера даних та які очікування у компанії GlobalLogic від таких інженерів. Навчальні програми, які проводить GlobalLogic для дата інженерів.

Співпраця бізнесу з університетами є рушієм для розвитку ІТ-освіти в Україні. SoftServe завжди зацікавлені у співпраці з освітніми закладами: партнерами є 36 університетів, з якими реалізовується більше 150 проєктів https://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/naybilsha-ukrayinska-it-kompaniya-v-lntu

Участь представників кафедри КІ та КБ у цікавому заході від SoftServe  - RoadShow  https://youtu.be/s4vkz9uXDVw

Дізналися про шляхи кооперації з SoftServe на усіх рівнях освітньої взаємодії: зі студентами, викладачами та адміністрацією. Чим відрізняється Educational provider від Educational trusted partner?! Що таке креш-курси та як надаються освітні гранти?!

Професор Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ

Відділ іміджу та промоції