З 15 по 29 червня 2022 р. для студентів 3 курсу спеціальності «Соціальне забезпечення» ЛНТУ проходив фаховий тренінг на тему: «Надання соціальних послуг в умовах воєнного стану на рівні територіальної громади».

Питання організації та надання необхідних соціальних послуг, а також допомога внутрішньо переміщеним особам є сьогодні надзвичайно важливими для органів місцевого самоврядування.

В межах тематики практики для студентів було проведено в онлайн форматі інформаційні бесіди з фахівцями в системі соціального захисту населення: керівником Головного управління Національної соціальної сервісної служби Мишковець Світланою Євтихіївною та директором Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Майбородою Вікторією Марківною.

тренінгтренінгтренінг

Студенти мали можливість обговорити з експертами питання ведення випадку, допомоги родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання соціальних послуг вдома, особливості влаштування до інтернатних закладів в умовах воєнного стану.

Наступний блок обговорюваних проблем стосувався роботи з внутрішньо переміщеними особами. Студенти були поінформовані про дії посадової особи уповноваженого органу під час видачі довідки ВПО, можливості розв’язання проблем, пов’язаних із соціальним захистом, зокрема, з відновленням соціальних виплат; порядком отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі, на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій.

тренінгтренінгтренінгтренінг

Завершенням фахового тренінгу став успішний захист виконаних студентами практичних завдань, які безпосередньо стосувались вивчення особливостей надання соціальних послуг в умовах воєнного стану на рівні територіальної громади.

Доцент кафедри соціогуманітарних технологій Ярослава Мартинюк