Ми вражаємо світ! Ми вражаємо його своєю культурою, самобутністю, історією та мовою, неймовірною природою, щирістю людей та глибиною душі… свободою! У час, коли з військовою агресією, неприховано та безжально, у нашу домівку зайшли російські загарбники, увесь світ нарешті побачив ворога без маски і водночас, нарешті розвіяв насаджені міфи про Україну, після  того, коли століттями нас намагалися приховати за прапором московії чи радянщини.

Ми маємо шалену підтримку у світі, нас знають, нас цінують, нам допомагають і ми безмежно вдячні за ту підтримку, яка усіх нас робить сильнішими та нездоланними. А ми, водночас, намагаємося поділитися частинкою української душі, потрапити в самісіньке серце наших друзів, палкою любов’ю до рідної землі.

Як ми це робимо, розповідають студенти ЛНТУ, люди, які несуть Україну у світ і зачаровують його іще більше! Знайомтесь, Рома Камінський  - студент другого курсу за спеціальністю «Економіка підприємства» та Влад Нінічук – студент другого курсу «Комп’ютерні науки» і разом вони - учасники аматорського колективу народного танцю «Волинянка».

концерт

-Ви нещодавно повернулися із Польщі, у якості артистів виконували надзвичайну місію. Де були і що робили?

– Ми брали участь у благодійних заходах в містах Бяла Подляска і Янув Подляський. Виступали і складі ансамблю «Волинянка». Наші виступи можемо вважати як подяку польському народу за їхню допомогу українцям і надання їм притулку в Польщі.

концертконцертконцерт

-Розкажіть про візит до дружньої Польщі. Які враження лишилися і який досвід здобули?

-Враження від цієї поїздки були приємні. Після довгої дороги до цих міст, нас тепло прийняли поляки. Ми були дуже вражені щирістю та гостинністю цього народу. Під час концертів, ми отримували задоволення від танців, співів та публіки. Важливим і цінним для нашого колективу стало знайомство з керівництвом фестивалю, а також із мером польського міста Бяла Подляска Міхалом Литвинюком. Він був вражений нашими танцями та співами та із задоволенням чекає нас знову.

-Чи бачилися там із нашими земляками, як вас зустрічали і що вражало найбільше?

-Так, було дуже приємно бачити українців на наших концертах. Під час виступів ми ще раз показали всю красу і талановитість нашого народу, молоді зокрема. Наш приїзд, танці й фольклор подарували українцям, що зараз у Польщі, відчуття дому. Було дуже зворушливо, коли вони зі сльозами на очах, виходили на сцену і вручали квіти на знак вдячності за ту атмосферу, яку ми їм подарували.

концертконцерт

-Які найяскравіші моменти залишилися у пам’яті?

-Найяскравішим моментом цієї поїздки було те, як під час останнього концерту публіка відреагувала та поринула у світ танців. Бурхливі оплески та овації нас зачарували, а найприємнішим було те, як ми усі разом співали гімн України та кричали на увесь зал: «Слава Україні!»

концертконцерт