Студенти кафедри технологій легкої промисловості ЛНТУ спеціальності 182 Технології легкої промисловості відвідали Тараканівський форт, який є пам’яткою фортифікаційного мистецтва XIX століття та розташований в Рівненській області.

Легка промисловість

Фортеця представляє оборонний комплекс з 6-ти метровими стінами, потужною системою підземних рівнів та інфраструктурою (були медичні приміщення, їдальня, пральня, хлібопекарня, гарнізонна церква), оснащена вентиляцією, електромережою, водопроводом, каналізацією та навіть телефонним зв’язком.

Легка промисловістьЛегка промисловість

Контраст містичної краси і прихованої небезпеки привертає увагу подоружуючих, які намагаються розгадати таємниці її легендарного минулого. Крізь стіни проростають дерева, кладка обсипається, а в темних сирих казематах панує тиша – сьогодні фортеця зруйнована і покинута та нагадує місто привидів.

Легка промисловістьЛегка промисловість

Проте, потужно облаштованій фортеці так і не вдалося виконати покладену на неї місію. Після розформування гарнізону форт перетворився у військову в’язницю, потім там розміщувався відділ НКВД. Що було поховано під товщею бетону і нині залишається таємницею. Надалі форт марно намагалися пристосувати під господарські потреби, довгі роки форт служив стрільбищем для військових та повільно занепадав.

Кафедра ТЛП