23 травня, у Луцькому національному технічному університеті відбувся науковий івент «Інноваційні стартапи ЛНТУ», на якому здобувачі та науковці закладу мали нагоду представити власні ідеї для стартапів перед стейкхолдерами та партнерами ЛНТУ. Захід ініційовано за проектом AccEnt "Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти".

фотофотофотофотофото

Так, привітала усіх учасників наукового івенту ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Вона наголосила, що захід відбувається в рамках послідовної політики розвитку університету – співпраця «наука-бізнес-влада», де кожна ланка вносить свій вклад у розвиток України.

фото

«Ми щиро раді вас вітати у нашому університеті. Для нас велика честь презентувати наукові розробки наших студентів та науковців, саме у такому форматі, адже тут запрошені люди, які пройшли свій власний шлях росту, розвитку та реалізації, які незважаючи на обставини змогли досягти успіху і можуть поділитися досвідом із нашим молодим поколінням.

Усе що відбувається у нашому університеті, над чим ми працюємо, націлено на розвиток. Сподіваюся, що представлені ідеї знайдуть своїх інвесторів і ми зможемо спільно їх реалізувати», - зазначила Ірина Вахович.

фотофотофото

Потому, ректор представила усіх запрошених гостей, що прийшли до ЛНТУ в ролі інвесторів, де кожен міг обрати найбільш вагому та перспективну ідею для втілення. Тож, в ролі інвесторів виступили: засновник «Волинь-зерно-продукт» Євген Дудка, генеральний директор «ВФК» Олександр Спященко, генеральний директор «СКФ Україна» Богдан Волчок, голова правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, засновник групи компаній «Атланта Нерухомість» Сергій Валієв, засновник ТзОВ «ДМИТРУК-ФУДЗ» Олег Дмитрук, засновник ТзОВ «Бабусині Лакітки» Олександр Хвещук, виконавчий директор Volwest Group Петро Кульпач, генеральна директорка ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська, керівник «COMPANY LIMITED GRESIO» Максим Мельник.

фотофотофотофотофотофото

Окрім практичної частини заходу, до Дня науки в Україні, відбулося урочисте відзначення науково-педагогічних працівників ЛНТУ головою Волинської ОДА Юрієм Погуляйком. Разом із ректором ЛНТУ вони вручили нагороди МОН, обласного та міського рівня.

По завершенню урочистої частини, модератор заходу, проректор з НПР та досліджень Олена Лютак, запросила до слова начальницю відділу розвитку мережі Центрів підтримки технологій та інновацій (TISC) IP офісу Анастасію Ярмолюк. Разом із начальницею відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу Мариною Зеновою, вони розповіли про особливості стратегічного управління інтелектуальною власністю та зауважили на законодавчих нормах оформлення стартапів.

Крім того, перед учасниками наукового івенту виступили: Талько Андрій - викладач навчального Центру компетенцій ITM Automation School/ Начальник відділу програмування ТОВ ЕНКОН; Жуковський Олександр - Технічний директор ТОВ ЕНКОН; Побережнюк Марина - Адміністратор навчального Центру компетенцій ITM Automation School.

Найочікуваніша частина заходу – власне презентація проектів – викликала у публіки неабиякий інтерес, адже усі вони абсолютно актуальні, технологічні та перспективні. Так, серед представлених наукових стартапів від здобувачів та науковців ЛНТУ  були: «Звуковий 3d сканер», «Автомобільна система жалення», «Багатошарові чіпси», «Мобільний робот-маніпулятор», проект-переможець міжнародного конкурсу, «Розробка архітектурних та планувальних рішень на прикладі проєкту відновлення міста Авдіївка», «Тренажер-симулятор роботи обладнання з ЧПК», «Детектори ІЧ-випромінювання», «Наземний дрон «Логістик», «Бюджетний БПЛА літакового типу», «Автоматизована система бронювання кімнати онлайн».