Перейти до основного вмісту

В рамках тижня матеріалознавства на факультеті митної справи, матеріалів та технологій були проведені ряд заходів, спрямованих на посилення мотивації студентів, усвідомлення особливостей професії та перспективи розвитку кар’єри.

Матеріалознавство

Протягом чотирьох днів, згідно з програмою заходів, студенти бакалаври та магістри освітніх програм «Матеріалознавство» та «Індустріальний інжиніринг та менеджмент» мали змогу ознайомитись з перспективами розвитку і застосування матеріалів різноманітного призначення, основами організації виробництва деяких підприємств, особливостями проведення експертизи матеріалів.

Відкриття заходів почалось із гостьової лекції доктора природничих наук, наукового дослідника Ліверпульського університету Наталії Гулай.

Матеріалознавство

Тема лекції була присвячена матеріалознавчому аспекту сучасного смартфона. Пані Наталія поділилась секретами роботи рідкокристалічних екранів та Li-ion акумуляторів, провівши цікаву лекцію на тему «Material science in your hands».

МатеріалознавствоМатеріалознавство


Лекція була цікавою не лише здобувачам освіти, а й науковцям кафедри, оскільки професор Наталія Гулай презентувала останні досягнення групи науковців в Університеті Ліверпуля, пов’язані з матеріалами для смартфонів майбутнього. Спікер також розповіла історію власного наукового кар’єрного росту від українського студента до дослідника-матеріалознавця в одному з найкращих університетів світу, привернула увагу слухачів до діяльності та напрямів роботи своєї наукової групи і окреслила сучасні напрями у створенні перспективних матеріалів для смартфонів.

На завершення зустрічі спікерка мотивувала усіх цікавитися наукою та вивчати іноземну (зокрема, англійську) мову, адже наукові установи світу чекають талановитих українських дослідників.

Матеріалознавство

Під час екскурсії у Волинському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України були розкриті секрети проведення криміналістичного аналізу матеріалів та речовин.

До складу Волинського НДЕКЦ МВС входять відділи: забезпечення діяльності центру; криміналістичних видів досліджень; досліджень матеріалів, речовин і виробів; біологічних досліджень та обліку; комп’ютерно-технічних та телекомунікаційних досліджень; товарознавчих, гемологічних, економічних, будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності; автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів.

Фахівці НДЕКЦ ознайомили здобувачів з основними аспектами здійснення судово-експертної діяльності, проведення сертифікаційних та інших випробувань, а також оцінки відповідності продукції, товарів та послуг, проведення оцінки майна та здійснення оціночної діяльності, забезпечення функціонування інформаційно-пошукових систем.

Черговий захід з нагоди проведення тижня матеріалознавства був спрямованим на вивчення практичних аспектів організації промислового виробництва. на підприємстві Kromberg & Schubert Луцьк. 

Матеріалознавство

Дякуємо Пастернак Ользі – керівнику відділу з охорони праці за проведений інструктаж з ОП та розповідь про організацію виробництва; за пізнавальну насичену екскурсійну програму – інженеру технічного відділу з планування процесів Верцінському Дмитру. Наші матеріалознавці дізнались про специфіку виготовлення бортових електричних систем автомобілів BMW, роботу технічного та конструкторського відділу, дільниці 3D-друку для виготовлення деталей власного виробництва, принципи перевірки якості електричних систем тощо.

МатеріалознавствоМатеріалознавство


Фахівець з питань зайнятості Сеньчук Світлана окреслила можливості працевлаштування на підприємстві, особливості кар’єрного росту і перспективи розвитку для працівників технічних спеціальностей.     

МатеріалознавствоМатеріалознавство


Заключною подією був день інтерактивних дослідів, учасниками якого були проведені ряд цікавих дослідів та експериментів: визначення хімічного складу сплавів методом емісійного спектрального аналізу, вивчення особливостей реставрації виробів з використанням методів нанесення мідних покриттів і проведення 3D сканування та друку.

 

доцент кафедри матеріалознавства

Наталія Зайчук