Перейти до основного вмісту

Більше пів сотні студентів Луцького національного технічного університету перебувають у різних куточках світу за різними стипендіальними програмами навчання.

Водночас, розширюють спектр міжнародних можливостей і наші колеги-науковці. Ми намагаємося робити усе, аби наука й освіта примножували Україну талановитою молоддю та гідною науково-педагогічною елітою і робимо це у співпраці із міжнародною спільнотою.

Сьогодні про міжнародну академічну мобільність та участь у програмі Erasmus+ у якості запрошеного лектора в Університеті Марії Кюрі-Склодовської у Польщі розповідає доцент кафедри економіки ЛНТУ Антоніна Гордійчук.

Польща

-Розкажіть коротко про себе і де саме ви перебували на стажуванні?

-Вітаю. Мене звати Гордійчук Антоніна. Я є к.е.н., доцентом кафедри економіки нашого університету.

Взимку 2023 року був оголошений конкурс серед викладачів ЛНТУ для участі у програмі Erasmus+ у якості запрошеного лектора за спеціальністю «Економіка». Так як я вільно володію кількома іноземними мовами, маю диплом філолога, вирішила взяти у ньому участь, пройшла необхідні етапи відбору і ось результат – власне це інтерв’ю.

Моє викладання проходило на Економічному факультеті Університету Марії Кюрі-Склодовської, що знаходиться в місті Люблін, Республіка Польща.

Польща

- В рамках якої програми відбулася поїздка, які особливості і головна мета вашої діяльності у Польщі?

-Я брала участь у програмі міжнародної академічної мобільності в рамках грантового проєкту Erasmus+KA171.

Протягом свого перебування в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні я провела відкриті лекційні заняття на англійській мові для студентів різних спеціальностей на такі теми:

- Economic geography of Ukraine (2 години);

- Innovativeness of the Ukrainian economy (2 години);

- Socio-economic consequences of the war in Ukraine (2 години);

- Political and economic transition: from the USSR to an independent Ukraine (2 години).

На лекціях були присутні багато студентів, які із великою зацікавленістю слухали матеріал, задавали запитання, адже тема війни та розвитку України сьогодні є дуже актуальною у Європі.

ПольщаПольща

- Чим вразив іноземний університет? У чому полягають основі відмінності між нашими ЗВО?

-В наших університетах багато спільного: розпочинаючи від талановитих студентів, які прагнуть до знань, високого рівня читання викладачами дисциплін і до прагнення ставати кращими щодня. Відмінність є одна: в нас, на жаль, війна. Ми вже звикли працювати під звуки тривоги, щоразу завмираючи і ховаючись зі студентами в укриття під час занять. І щоразу, виходячи із укриттів, навчилися подумки дякувати нашим рідним ЗСУ та Богу.

В Польщі ти відчуваєш себе в безпеці. Можеш спокійно проводити пару і не хвилюватися, що в будь-яку мить може пролунати сигнал тривоги і доведеться знову йти в укриття.

Все ж вірю, що скоро Україна переможе і всі ми, українці, знову зможемо спокійно працювати та навчатися. А ще я вважаю, що такими темпами, як швидко та прогресивно розвивається наш Луцький національний технічний університет, ми вже можемо себе позиціонувати, як один із майбутніх потужних європейських ЗВО. В нас для цього є все: і висококваліфікований викладацький склад, і потужна матеріально-технічна база, і потужне прогресивне керівництво на чолі з нашим ректором Іриною Вахович, як основний генератор ідей в ЛНТУ.

- Які «фішки» має польський університет, що варто було б перейняти українським закладам?

-Система освіти адаптована під європейські стандарти. Зокрема, освітні програми на бакалавраті у них тривають 3 роки, а у магістратурі – 2 роки. Викладачі мають достойний, за мірками Польщі, рівень заробітної плати, акредитація у них проходить за значно простішими процедурами. Про якість освіти свідчать великі обсяги набору студентів.

Університет Марії Кюрі-Склодовської вважається найбільш потужним і престижним класичним університетом Східної Польщі, має багато факультетів та підрозділів. Подібно до нашого університету там є потужний Економічний факультет, який охоплює різні спеціальності, зокрема є англомовні освітні програми, де навчаються студенти з усього світу. У нас велика увага приділяється публікаціям у журналах, які індексуються у базах Scopus і WoS, а у польських колег якість публікації оцінюється у пунктах, які має той чи інший журнал у польському рейтингу. Навіть може бути ситуація, коли журнал, який індексується у базі Scopus, може мати менший рейтинг, ніж звичайний журнал, який має традиції і високий рівень публікацій. Тобто там більше вимагається якість, а не кількість публікацій.

Польща

- Ваша поїздка перетнулася із часом війни в Україні. Як вас прийняли у сусідній державі, яке ставлення нині до українців у Любліні?

-Польський народ з початку повномасштабного вторгнення рашистів в Україну найбільше підтримав українців. Та й підтримує і до сьогодні. Я спілкувалася із польськими студентами на цю болючу для всіх нас тему. Багато родин цих студентів у себе вдома приймали біженців з України в перші дні війни, це були переважно матері з маленькими дітьми. Деякі студенти навіть були волонтерами в польських пунктах допомоги біженцям.

На моїх відкритих лекційних заняттях були також присутні і кілька студентів з України (дівчатка), які раніше проживали в східних регіонах України. Поки вони навчаються в Польщі, але дуже вірять, що обов’язково повернуться до України, бо там залишилася їхня домівка. Хоча вони у Польщі знайшли вже і багато нових друзів і чимало з’явилося нових захоплень.

ПольщаПольщаПольща

- Які результати отримали від міжнародної співпраці і які нові завдання ставите перед собою?

-Під час перебування в UMCS, мала багато цікавих та корисних зустрічей, зокрема, з деканом економічного факультету UMCS dr hab. Mariusz Kicia, під час якої обговорили можливості подальшої співпраці між ЛНТУ та UMCS.

Хочу також щиро подякувати пану prof. dr hab. Andrzej Miszczuk, який був куратором мого перебування зі сторони UMCS і який надав необхідну організаційну та методичну підтримку під час мого перебування у м. Любліні

Також участь у програмі дозволила суттєво підвищити мій рівень педагогічної майстерності викладання економічних дисциплін англійською мовою, розширити напрямки співпраці між ЛНТУ та UMCS для підготовки спільних проектів, суттєво покращила свій рівень вивчення польської мови.

Як результат моєї участі у програмі міжнародної академічної мобільності в UMCS, був отриманий Сертифікат, який засвідчує мою участь в програмі ERASMUS+ KA171 міжнародної академічної мобільності в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Республіка Польща.

Моє життя – це постійний гармонійний саморозвиток, а моїми основними мотиваторами є люди, які мене оточують. Нові завдання ставлю перед собою майже щодня. А ще в душі та по житті – я волонтер. Займаюся іпотерапією та оздоровчою верховою їздою. Тому від початку повномаштабного вторгнення росії на нашу українську землю, проводжу психологічно-фізіологічні ретрити з оздоровлення діток, що приїхали із зон бойових дій, воїнів ЗСУ, співпрацюю із медичним центром реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади. Також за участі кафедри економіки ЛНТУ проводимо спільні благодійні оздоровчо-спортивні заходи для внутрішньопереміщених осіб, для осіб з НЕобмеженими здібностями (співпрацюємо із ГО «Джерело життя», ГО «Синдром Дауна»…)

Вірю, що 2023 рік для нас, українців, та всього цивілізованого світу стане переможним!

Польща