Перейти до основного вмісту

Наука, освітній процес та сесія онлайн: «дистанційний» ректорат у Луцькому НТУ

У Луцькому національному технічному університеті, уже традиційно в онлайн режимі, відбувається засідання ректорату, під головуванням ректора ЗВО Петра Савчука.

Перш за все, ректор привітав колег із Великоднем, який відзначали напередодні, а також закликав усіх присутніх вшанувати память колишнього очільника Луцького НТУ Віктора Володимировича Божидарніка, якому сьогодні мало б виповнитися 75 років.

Згодом учасники ректорату обговорили важливі робочі питання, що стосуються наукової складової, освітнього процесу та інших актуальних тем.

Так, проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук повідомив про те, що Луцький НТУ увійшов до рейтингу Scopus, зайнявши 90-ту позицію. Позитивом, каже проректор, є те, що ЗВО не «впав» у рейтингу, а залишився на тому ж рівні, нині ж потрібно покращувати ситуацію і звернути особливу увагу на підготовку публікацій на факультетах.

Крім того, додає Сергій Шимчук, хорошою новиною для університету є виділення Міністерством освіти та науки України додаткового фінансування. Луцькому НТУ додадуть 240 тисяч гривень на наукові дослідження за напрямком «Матеріалознавство». Водночас, у Луцькому НТУ відбувся внутрішній конкурс наукових досліджень науково-технічних розробок, переможець якого отримає університетське фінансування на свою роботу. На конкурс було представлено 12 тем з різних напрямків, з них успішно пройшли 6.

Своєю чергою, Петро Савчук подякував за активність у конкурсі і розповів про нові напрацювання в напрямку покращення наукової складової: «Дуже добре, що ми довели до завершення ініціативу про внутрішній конкурс. Не можна зупинятися на досягнутому, а тому важливо нарощувати потенціал і покращувати напрацювання. На внутрішньому конкурсі пройшли 6 тем, загальна сума фінансування яких складатиме близько 1,8 млн гривень.

Також дуже важливо, що нам вдалося увійти до одного із найбільш потужних консорціумів в Україні із наукових досліджень. Так, створюється кластер з матеріалознавства на базі НУ «Київська політехніка», до якого, крім Луцького НТУ, змогли увійти НУ «Львівська політехніка», НТУ «Харківський політехнічний інститут», Національна металургійна академія України та Інститут проблем матеріалознавства НАН України. Це потужна команда, яка не лише ставитиме амбітні цілі, але й буде успішно їх реалізовувати. Ми підписали відповідну угоду, відповідно до якої відбуватиметься спільне використання нового обладнання, будуть здійснені корисні напрацювання, пов’язані з новітніми матеріалами та технологіями. Такого роду ініціатив ще не було і я впевнений, що це утворення буде ефективне».

До того ж, члени ректорату обговорили підготовку до Тижня науки. Нині планується його проведення в онлайн режимі, але й цілком можлива реалізація заходу у традиційному форматі, якщо до того часу будуть припинені карантинні обмеження.

Про освітній процес доповіла проректор з НПР Оксана Ляшенко. За її словами, робота триває відповідно до плану. Завтра відбудеться засідання науково-методичної ради, де детально будуть обговорюватися проблемні питання. До того ж, уже є результати анкетування студентів та викладачів щодо якості дистанційного навчання. В опитуванні взяли участь біля 900 студентів, які відзначили доволі високі показники ефективності освітнього процесу в карантинний період.

Натомість, проректор Олена Ковальчук подякувала відділу забезпечення якості освіти та неперервного навчання за те, що уже були впроваджені перші тести з інтернаціоналізації та мовної освіти студентів і викладачів.

«Результати ми побачимо уже найближчим часом. Мова йде про створення концепції розвитку англійської мови в університетах, як реакція на концепцію МОНУ від липня 2019 року. Справа в тому, що посилилися вимоги вивчення та викладання іноземною мовою для бакалаврів та магістрів. Зараз ми переглядаємо способи вдосконалення системи, бо йдеться про запровадження оцінювання та зміни змісту процесу викладання. Ми представимо напрацювання уже на Вченій раді»,- зазначила Ковальчук.

Щодо міжнародної діяльності Луцького НТУ, є запрошення від університету Браганси (Португалія) за програмою обміну студентів різних спеціальностей. Навчання відбуватиметься з 14 вересня 2020 року впродовж 6 місяців та є безкоштовним. Втім, на період навчання студент повинен забезпечити витрати на перебування в іншій країні. Для отримання позитивного рішення, усі документи необхідно подати до 1 червня.

Згодом про ситуацію на факультетах доповіли декани. Вони розповіли про проведення студентської сесії, яка триває саме зараз у дистанційному вигляді, озвучили перелік запланованих заходів, зокрема конференцій, повідомили про перемоги студентів на конкурсах наукових робіт та поділилися особливостями використання різноманітних платформ під час роботи зі студентами.

Насамкінець, Петро Савчук подякував підрозділу з інфраструктурного розвитку за благоустрій території університету до Великодня та наголосив на продовженні виконання запланованих ремонтів у навчальних корпусах та оснащення лабораторій і бізнес-інкубатора.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ