У рамках проєкту «Наукове  літо – 2023», започаткованого Волинською обласною Малою академією наук, школярі Волині знайомляться з науковими напрямами та дослідженнями у провідних університетах краю, роблять перші кроки на шляху до безмежного світу науки.

екологіяекологія

Ось і на кафедру екології ЛНТУ цього вівторка завітали десятикласники Волинського наукового ліцею Волинської обласної ради. Перед учнями виступили декан факультету аграрних технологій та екології професор Руслан Кірчук, завідувач кафедри екології Василь Іванців, які розповіли слухачам Літньої школи МАН про важливість долучення до науки та перспективи опанування цікавими професіями у нашому університеті.

екологіяекологія

А потім науковий інтенсив для учнів розпочав доцент кафедри екології Микола Федонюк: діти ознайомлювалися з новітніми технологіями в сфері екологічного моніторингу та дистанційних методів вивчення нашої планети.

екологіяекологія

Власноруч учасники літньої школи вимірювали температуру об’єктів довкілля дистанційно з допомогою пірометра, із використанням спеціального тестера визначали вміст в повітрі вуглекислого газу, вчилися користуватися радіометром та дозиметром, ультразвуковим далекоміром.

екологіяекологіяекологія

А наступного дня заняття для учнів восьмого та десятого класу продовжилися вже на базі самого природничого ліцею, де доценти кафедри екології Віталіна Федонюк та Микола Федонюк проводили інтенсиви за тематикою своїх наукових секцій МАН «Метеорологія та кліматологія» та «ГІС і ДЗЗ».

Кафедра екології