29 лютого 2024 року у Львові був проведений захід з публічного обговорення проєкту Плану управління річковим басейном (ПУРБ) Вісли. Саме до цього річкового басейну в Україні належать річкові суббасейни Західного Бугу та Сяну. У заході взяли участь представники влади, водогосподарських організацій, члени Басейнової ради, представники територіальних громад, основні водокористувачі басейну (водоканали), науковці, громадські організації та зацікавлені особи.

На заході були представлені результати аналізу стану суббасейнів Західного Бугу і Сяну та програма заходів, переважна більшість яких стосується будівництва чи реконструкції каналізаційних очисних споруд.

Агрономія Агрономія

Після прийняття Плану управління річковим басейном (ПУРБ) Вісли будуть задіяні значні кошти ЄС для модернізації та будівництва.

Доцент кафедри агрономії, к. с/г. н. Ігор Мерленко взяв активну участь в обговоренні даного проєкту. Мета – досягти позитивної динаміки у стані МПВ до 2030 року до 5%. Це практика країн ЄС. В проекті заплановано ряд заходів щодо реального зниження скидів ЗР до водойм на території Волинської області.

В роботі взяли участь представники Державної екоінспекції у Волинській області – Мосійчук Ольга Олександрівна, керівник  Волинського ЦГМ Клямар Ярослав Григорович, представник регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Мушка Генадій Григорович.

АгрономіяАгрономія

Організаторами запропоновано у термін до 1 червня 2024 року надсилати свої пропозиції (до 1 червня) для виконання Плану управління річковим басейном (ПУРБ) Вісли на території Волинської області.

Кафедра агрономії