Перейти до основного вмісту

Для науковців ЛНТУ провели онлайн захід щодо створення та редагування особистих профілів в базі Scopus.

Наука

Із вітальним словом до учасників зустрічі звернулася проректор з НПР та досліджень Олена Лютак. Вона зауважила, що розвиток НПП та підвищення показників його результативності залежить, зокрема, й від правильного ведення профілів у базі Scopus, кількості цитувань публікацій.

НаукаНаука


Тож, розповідає Олена Лютак, сайт ЛНТУ містить низку вкладок, одна з них – наукова: «Тут присутні посилання на напрями наукових досліджень факультетів. Якщо ж ви натискаєте на будь-який з цих факультетів, то потрапляєте на вкладку наукової діяльності, де є «Scopus bank» науково-педагогічних працівників факультету. Якщо говорити про «Scopus bank», то це можливість цитувати ваших колег за профілями відповідного факультету. Тут зібрані найбільш актуальні публікації колег, яких ви можете цитувати. В академічному середовищі, зазвичай, діє правило підтримки колег і, відповідно, можливість цитувати як себе, так і давати можливість підвищувати індекс Гірша своїх колег. Тому, коли ви складаєте список літератури, рекомендовано включити або колегу з кафедри або з факультету, який дотичний до ваших досліджень, це може посприяти і підвищенню індексу Гірша усього університету».

НаукаНаукаНаука


Продовжила тренінг директор бібліотеки ЛНТУ Світлана Бакуменко. Вона детально зупинилася на основній темі заходу «Авторські профілі науковців ЛНТУ у Scopus».

НаукаНаука


«З метою оцінювання вкладу науковця в науково-дослідну діяльність, створюється індивідуальний профіль автора у наукометричній базі Scopus та інших. Ідентифікатор автора Scopus надає унікальний номер усім публікаціям автора, містить варіанти написання прізвища, скорочень, співавторів тощо», - наголошує спікерка.

НаукаНаукаНаука


Тож авторський профіль у Scopus, ORCID, Google scholar необхідно створити та підтримувати в активному стані й за потреби редагувати. Автору доцільно синхронізувати профіль у Scopus з профілем ORCID (унікальний ідентифікатор науковця) з метою уникнення помилок у написанні прізвища.

Світлана Бакуменко продемонструвала презентацію щодо вигляду сторінки ЛНТУ у Scopus, кількості публікацій та детально зупинилася на особливостях створення облікового запису, зокрема й в ORCID.

НаукаНаука


Насамкінець, Світлана Бакуменко відповіла на усі запитання науковців та закликала відвідувати сайт бібліотеки нашого ЗВО, де розміщена інформація про всі повнотекстові бази даних та ресурси відкритого доступу, як на окремі журнали, так і на бази даних.