Проф. Наталія Вавдіюк та доц. Наталія Корецька здійснили навчальний візит в TU Darmshtadt 15-17 листопада 2023 р. за проєктом «Зелена трансформація в університетах України» за фінансування NAWA.

Лідер проєкту: проф. д-р Маріус Мазуркевич, Wroclaw Tech (WT), а організатор навчального візиту - PD Dr. Nebojsa Camprag, TU Darmstadt (TUDa).

проект

Завдяки виступу та обговоренню з д-ром Яною Фрайхофер дізнались про особливості досягнення цілей сталого розвитку в TU Darmstadt. Про цілі досягнення проекту мережі Unite! - від  PhD Андреаса Вінклера, про результати діяльності Офісу сталого розвитку TUDa – від Йоганни Шульце.

Про пріоритети Європейської зеленої угоди та TUDa розповідала професор, д-р Мішель Нодт. Основні результати дослідницької спільноти про будівництво Emergencycity, Solar Decathlon-House 2007, Дощову установку розповів д-р Йоахім Шульце. Цікаво, що на Solar Decathlon у 2007 році перше місце зайняв TU Darmstadt як за представлення проєкту енергоефективного будинку на сонячних батареях.  Будинок і досі використовують як сонячну електростанцію на території TU Darmstadt, завдяки якому всі будівлі кампусу будуть оснащені вбудованою в будівлі фотовольтаїкою, що подає електроенергію в німецьку електромережу.

проектпроектпроектпроект

У Німеччині діє «зелений тариф на сонячну енергію», який забезпечує гарантовану ціну на будь-яку сонячну енергію, яка подається в німецьку енергосистему. Оскільки платіжний тариф достатньо високий, щоб з лишком покрити витрати на встановлення в довгостроковій перспективі, університет продає акції громадськості для фінансування цих фотоелектричних систем. Це приносить прибуток інвесторам, оскільки дохід від продажу електроенергії розподіляється між ними. Будинок Solar Decathlon продовжує демонструвати потенціал інтегрованого виробництва сонячної енергії.

проект

Проф. Наталія Вавдіюк