Перейти до основного вмісту

Навчання «у карантині», акредитації та нові перспективи: у Луцькому НТУ засідання ректорату

У Луцькому НТУ відбувся плановий ректорат в онлайн форматі, під головуванням в.о. ректора Петра Савчука.

Перш за все, учасники засідання заслухали начальника відділу охорони праці та цивільного захисту Катерину Романець щодо ситуації з поширенням коронавірусної інфекції серед працівників та студентів Луцького НТУ. За її словами, впродовж останнього часу спостерігається активне інформування від працівників та студентів університету щодо стану їхнього здоров’я. Нині відомо про підтверджене інфікування восьми науково-педагогічних працівників та шести осіб з обслуговуючого персоналу. Про випадки захворювання серед студентів, на разі, інформації немає.

Крім того, актуальним лишається питання щодо виходу здобувачів освіти на очну форму навчання або ж продовження змішаної системи. Про ситуацію щодо проведення очних та дистанційних занять повідомили декани факультетів. За результатами обговорення, відомо, що здебільшого кафедри обмежуються лише дистанційною формою навчання, адже є достатня технічна можливість  проводити заняття саме в онлайн режимі, а також існує підвищений ризик поширення захворюваності. Окремі кафедри активно впроваджують змішану систему навчання, зокрема залучаючи студентів до лабораторних занять очно.

За словами проректорки з НПР Оксани Ляшенко, досі в університеті впроваджена змішана форма навчання, втім згідно з новими рекомендаціями МОНУ, ЗВО зможе працювати у такому ж режимі, доки  50% викладачів та студентів не опиняться на самоізоляції. Якщо ж університет досягне таких показників, режим роботи й навчання буде негайно змінений.

Отож, до 1 грудня відбуватиметься моніторинг стану здоров’я у колективі та в студентському осередку, а відтак триватиме дистанційна форма навчання.

Також, за словами Оксани Ляшенко, Луцький НТУ пройшов конкурсний відбір до проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти», організований «Американськими Радами з міжнародної освіти», за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти та науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. До того ж, в університеті триває підготовка до акредитацій освітніх програм, які розпочнуться у січні та лютому та відбувається опрацювання зауважень експертів щодо попередніх акредитацій.

Своєю чергою, про напрацювання в напрямку розвитку інфраструктури розповіла переможниця виборів на посаду ректора Луцького НТУ, професор Ірина Вахович. Вона зауважила на тому, що до Державного Фонду Регіонального Розвитку поданий проект модернізації спорткомплексу та стадіону ЗВО. Оскільки це важливі для закладу освіти об’єкти, робота у цьому напрямку ведеться уже негайно. Крім того, розпочинається процес оновлення офіційного сайту університету, визначення платформи та людей, які працюватимуть над технічним виконанням завдання.

Проректор з НПР Сергій Шимчук поінформував про підготовку до конкурсу наукових робіт за держбюджетною тематикою. Зокрема, до подачі готуються 3 теми достатньо сильні для отримання гідної конкурсної оцінки та фінансування.

Зі слів проректори з НПР Олени Ковальчук, завершилася подача заявок на участь у програмі мобільності в університеті Вітовта Великого (Литва). Натомість, тривають конкурси для викладачів за програмою «Запрошений професор» із можливістю стажування в Політехнічному інституті Браганси (Португалія) та для студентів - на навчання в Університеті Памуккале (Туреччина) за спеціальністю матеріалознавство.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ