Перейти до основного вмісту

Для того, щоб стати професіоналом в своїй сфері – недостатньо лише слухати лекції в аудиторії. Практика, фахове стажування, неформальна освіта в професійній галузі – ось запорука практичної підготовки здобувачів. Тому на кафедрі екології та агрономії велика увага надається формуванню сталої співпраці з державними органами, науковими та виробничими організаціями в сфері екології, які є майбутніми роботодавцями для наших випускників.

Таким партнером нашого університету є, зокрема, Державна екологічна інспекція у Волинській області. ЇЇ фахівці регулярно проводять гостьові лекції для студентів (https://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/dlya-studentiv-lntu-proviv-lekciyu-zastupnik-nachalnika-oblasnoyi-derzhekoinspekciyihttp://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/studenti-ekologi-lntu-diznavalisya-sekreti-profesiynogo-uspihu-vid-fahivciv-praktikiv), а заступник начальника екологічної інспекції Сергій Дудка вже кілька років поспіль є Головою Екзаменаційної комісії з захисту кваліфікаційних робіт бакалаврів ОП «Екологія». 

екологи

Нещодавно, протягом 01.10. 2021 р. – 01.11.2021 р. студенти-екологи групи ЕОС-41 Філюк АндрійВасилюк Маргарита, Ковальчук Владислав та Цюх Ярослав пройшли місячне стажування у Державній екологічній інспекції Волинської області. Студенти знайомилися з роботою окремих відділів екологічної інспекції, працювали як стажери-інспектори з охорони навколишнього природного середовища поруч з спеціалістами відділів державного екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів та надр, водних ресурсів, атмосферного повітря.

За результатами стажування, наприкінці грудня у Державній екологічній інспекції у Волинській області студентам-екологам вручили відповідні сертифікати.

`

На засіданні кафедри екології та агрономії заслухали інформацію про результати пройденого стажування. Студенти поділилися з викладачами своїми враженнями та розповіли, яких компетентностей вони набули. Прозвучали і цікаві побажання та пропозиції: 

«Дуже важливою складовою для інспектора – еколога є правова обізнаність, знання усіх найактуальніших норм та вимог національного законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища, адже саме до норм права доводиться апелювати при складанні протоколів про порушення, при проведенні планових і позапланових перевірок представниками екологічної інспекції промислових підприємств, установ та організацій, під час рейдів, які проводяться інспекторами постійно» - відзначила Маргарита Василюк, студентка 4 курсу ОП «Екологія».

`

«Нас залучали до складання деяких статистичних довідкових матеріалів, адже в екологічній інспекції на часі була підготовка річного звіту. Виявилося, що математична та інформаційна складова підготовки для еколога – це також важливі навички» - розповіли Андрій Філюк та Ярослав Цюх.

«Ми візьмемо до уваги пропозиції, висловлені студентами, при оновленні нашої освітньої програми «Екологія» у наступному навчальному році» – запевняє гарант ОП, доцент кафедри екології та агрономії Віталіна Федонюк. «Доречно буде перенести дисципліну «Екологічне інспектування», яка зараз викладається майбутнім магістрам, саме до навчального плану ОП рівня «бакалавр», адже на посаді інспектора – еколога випускнику достатньо мати вищу освіту базового рівня», - додає науковиця.

За результатами стажування здобувачів-екологів четвертого курсу, спеціальна комісія на кафедрі розгляне питання про перезарахування результатів неформальної освіти, якою було дане стажування, як частини змістовних модулів дисциплін, що читатимуться у весняному семестрі нашим студентам.

 Кафедра екології та агрономії