У вересні Волинська філія Українського інституту експертизи сортів рослин святкувала своє 100-річчя.

Філія є представником центральної установи, яка забезпечує випробування та районування основних, а також новозареєстрованих сортів сільськогосподарських рослин.

Агрономія

До складу філії входять підрозділи – Звинячівський та Любешівський. Колектив налічує понад 34 особи та забезпечує випробування на 296 га ріллі. Багаторічне керівництво даною організацією забезпечує відомий наш волинянин – Володимир Харчук.  Філія займається кваліфікаційною експертизою сільськогосподарських рослин, які продукують наші та зарубіжні селекціонери.

Установа є давнім партнером кафедри агрономії Луцького національного технічного університету та забезпечує базові компоненти навчання з сортовипробування для спеціальності агрономія та агроінженерія.

АгрономіяАгрономія

​Філія, крім основних завдань із сортовипробування, забезпечує проходження виробничих практик на своїй базі, засвоєння практики експертизи рослин та сортовипробування.

​Важливим компонентом, який засвоюють наші студенти -  це методика польового  досвіду, який є основним у сортовипробуванні.

​У святкових заходах присвячених сотій річниці взяли участь завідувач кафедри агрономії Микола Зінчук та професор кафедри Михайло Шевчук. Фахівці відзначили вагомий вклад працівників сортовипробувальної станції, яка розпочала діяльність за Польщі у 1923 році, та по сьогодення забезпечують реалізацію потреб у сортовипробуванні.

Агрономія

​На сьогодні, з філією укладено договір про співпрацю, що дозволить готувати висококваліфікованих фахівців та посилювати агрономічний потенціал станції молодими фахівцями кафедри агрономії Луцького національного технічного університету.

Кафедра агрономії