Перейти до основного вмісту

Нові результати секції геології МАН у Луцькому НТУ 

Секція геології, геохімії та мінералогії Волинського відділення МАН України працює на базі Луцького НТУ. Керівник – к.г.н., доцент кафедри екології та агрономії М.А.Федонюк.

Слухачі секції мають можливість отримувати знання як із класичних розділів геології та мінералогії, так і набувати навичок роботи із сучасними технологіями у лабораторіях кафедри. Особлива увага надається роботі з геоінформаційними системами (ГІС) та матеріалами дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).

Так, учень секції Антон Мозолюк протягом 3 років навчання працював над темою застосування ГІС у геологічних дослідженнях Волині. В ході роботи було проаналізовано масиви різночасових космічних знімків, за якими виявлено особливості динаміки багатьох ярів, кар’єрів, улоговин, русел річок; побудовано ряд картограм та створено інтерактивну карту місць прояву екзогенних геологічних процесів.

Ця робота перемогла на обласному конкурсі-захисті МАН. Всеукраїнський конкурс через карантинні обмеження був перенесений та відбувся 5 – 8 листопада 2020 р. дистанційно, у форматах постерного захисту та наукової конференції. На цих етапах також вдалось якісно представити своє дослідження: Антон Мозолюк отримав диплом II ступеня та спеціальну нагороду відділення наук про Землю.

А на кафедрі продовжується активна робота із застосування ГІС-ДЗЗ технологій в екології, геології, агрономії. Наприклад, цими днями викладачі виступали online на конференції "Monitoring of geological processes and ecological condition of the environment" із доповіддю про використання мультиспектральних космічних знімків для моніторингу ерозійних процесів на Волинській височині (Захід проводиться ННІ Геології КНУ ім.Тараса Шевченка під егідою EAGE (European Association of Geoscientists and Engineers).

Сподіваємося, цей перспективний напрямок наукових досліджень надалі цікавитиме все більшу аудиторію наших учнів та студентів.

Кафедра екології